Що потрібно знати про фільм "Рим" Альфонсо Куарона

12 вересня 2018

8 вересня "Золотого лева" Венеціанського кінофестивалю отримав фільм "Рим" Альфонсо Куарона. Вже у вересні кінокартину можна буде побачити на Netflix. Чому її варто подивитися, знає Vogue.ua.

Режисерові Альфонсо Куарону 56 років, він народився і зняв свої перші фільми в Мехіко, отримав "Оскара" і "Золотого глобуса" і кожного разу доводить, що сьогодні мексиканський кінематограф – один з найсильніших у світі. Цікаво, що головний приз у Венеції Куарону присудив не хто-небудь, а режисер Гільєрмо дель Торо, тріумфатор цьогорічного "Оскара" і минулорічного Венеціанського кінофестивалю – співвітчизник і друг Куарона.

Альфонсо Куарон

"Рим" – дуже красивий чорно-білий фільм, дія якого відбувається в рідному місті режисера – Мехіко. Для Куарона це проект як мінімум десятиліття – він не тільки виступив режисером, а й самостійно зняв його як оператор, а також написав сценарій і спродюсував. Чому Альфонсо Куарону було так важливо розповісти цю історію самостійно, без втручання інших?

На перший погляд сюжет "Риму" дуже простий. Це сімейна сага про 1970-і роки в Мехіко: глава сімейства, батько, лікар, рідко буває вдома, мати виховує чотирьох дітей, а допомагає їй в цьому служниця з Індії. Життя героїв змінюють студентські заворушення 1971 року, коли солдати розстрілюють студентів. Ця трагедія реально відбулася в Мехіко в 70-ті і отримала назву "Мексиканська різанина в Корпус-Крісті". Як можна здогадатися, дія відбувається в Colonia Roma – так званому цілком благополучному районі Мехіко, де виріс сам Альфонсо Куарон.

Вся сіль фільму зокрема і в тому, що він багато в чому знятий за спогадами Куарона, і частково це біографічне кіно. "90% сцен, представлених у фільмі, зняті по моїй пам'яті, – розповідає режисер. – Мова йде про той період, який сформував мене і всю країну. Це був час становлення Мексики". Ось і відповідь на запитання про те, чому ця історія розказана так особисто і навіть інтимно.

Критики називають "Рим" шедевром, найкращим фільмом Куарона після "Гравітації" і найсправедливішим рішенням журі у Венеції за останні роки. Таким його роблять в тому числі і деталі, які легко розглянути навіть на кадрах з фільму. Бабусине крісло, фотографії на стінах, скатертини в будинку сімейства – все це в точності повторює речі, які оточували Куарона в його дитинстві в Мехіко. Більш того, деякі взяті з його будинку. Навіть пес, який живе в родині Клео, списаний з собаки, яка була в дитинстві у режисера. Така інтимність не може не залишити байдужим.

До слова, серед тих, кого режисер все-таки привернув до роботи над "Римом", виявилися "кращі з кращих" – наприклад, художник-постановник Еухеніо Кабальєро. Найзоряніший мексиканський художник-постановник в світі, який отримав "Оскара" за фільм "Лабіринт Фавна", а також співпрацював з Гільєрмо дель Торо над фільмом "Форма води".

Сміливість Куарона ще і в тому, що після ряду фільмів з великими голлівудськими зірками: Сандрою Буллок і Джорджем Клуні в "Гравітації", Джуліанною Мур і Клайвом Оуеном в "Дитя людське" і "Гаррі Поттера" – він знімає історію, в якій немає зірок , а деякі актори і зовсім не актори. Наприклад, на головну роль – Клео – Куарон запросив звичайну селянку з Мехіко.

У вересні "Рим" покаже Netflix, а в грудні він з'явиться в обмеженому прокаті.

Венеційський кінофестиваль · Кинопремьера ·

Ще в розділі Кіно

Популярне