Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

6 актрис, які зіграли королеву Єлизавету II в кіно

21 квітня 2021

Британську королівську сім’ю неодноразово зображували на телебаченні та в кіно. Особливо глядачів заворожує і вражає життя Єлизавети II. За майже 70 років королювання вона з’являлася на екрані в особі безлічі актрис у різних проєктах: як гумористичних, так і більш драматичних і реалістичних. Одні з найпам’ятніших перевтілень на британську монархиню згадуємо в цьому матеріалі.

Гелен Міррен у фільмі «Королева», 2006
Хелен Миррен в фильме «Королева», 2006Гелен Міррен у фільмі «Королева», 2006

У картині Стівена Фрірза «Королева», яка вийшла 2006 року, Гелен Міррен грає Єлизавету II, що оплакує смерть своєї пасербиці. Леді Діана тільки потрапила в автомобільну аварію, і люди розриваються між горем і гнівом. Тонка інтерпретація Гелен Міррен відхиляє завісу над реаліями життя суверенки. Вона зіграла Єлизавету II холодно, але також і з чарівністю, гумором і прихованими аспектами особистості. Цей сміливий вибір приніс Стівенові Фрірзу «Золотий глобус», «Оскар» і «Кубок Вольпі» на Венеційському кінофестивалі.

Клер Фой у серіалі «Корона», 2016—2017
Клэр Фой в сериале «Корона», 2016-2017Клер Фой у серіалі «Корона», 2016—2017

Після ролі Анни Болейн у серіалі «Вовчий зал» Клер Фой здобула міжнародну популярність у шоу «Корона». Американсько-британський серіал, що транслюється на Netflix з 2016 року, розповідає про королеву Єлизавету II з її перших кроків у суспільному житті до сьогодні. Акцент, темп, точність — бездоганна гра Фой швидко зробила серіал культовим. Роботу Клер також оцінили її колеги — актриса здобула «Золотий глобус» за найкраще втілення жіночої ролі в драматичному телесеріалі у 2017 році.

Олівія Колман у серіалі «Корона», 2019—2020
Оливия Колман в сериале «Корона», 2019-2020Олівія Колман у серіалі «Корона», 2019—2020

Замість того щоб згадувати тільки ранні роки правління королеви Єлизавети II, Netflix вирішив розповісти й про недавнє минуле британської королівської сім’ї в серіалі «Корона». Олівія Колман прийняла естафету від Клер Фой у 2019 році, і грає королеву в період її життя з 1964 року. Єлизавета II в особі Колман складніша й зріліша, на відміну від бунтівної інтерпретації Клер Фой. 

Емма Томпсон у фільмі «Плейхаус», 2012
Эмма Томпсон в фильме «Плейхаус», 2012Емма Томпсон у фільмі «Плейхаус», 2012

Британський серіал «Плейхаус» — антологія телевізійних п’єс, з різними сценаристами, сюжетними лініями й акторами в кожному епізоді. У 8-й серії першого сезону британська актриса Емма Томпсон зіграла Єлизавету II в сцені, заснованій на реальних подіях з життя королеви, добре відомих у Великій Британії. У липні 1982 року Майкл Фаган, 31-річний чоловік, хворий на шизофренію, увійшов до резиденції королівської сім’ї, а потім і до спальні монархині.

Джулі Волтерс у мультфільмі «Королівський коргі», 2019
Джули Уолтерс в мультфильме «Королевский корги», 2019Джулі Волтерс у мультфільмі «Королівський коргі», 2019

Від «Біллі Елліота» до «Гаррі Поттера» і «Мамма Mia!», Джулі Волтерс — велика актриса в британській драмі, яку 2018 року нагородили Орденом Британської імперії. У 2019 вона озвучувала Єлизавету II в мультфільмі «Королівський коргі» режисерів Бена Стассена і Вінсента Кестелута. У фільмі з гумором зображено пригоди улюбленого собаки королеви Англії, який тепер став справжнім символом британської королівської сім’ї.

Жанетт Чарльз
Жанетт ЧарльзЖанетт Чарльз

Жанетт Чарльз можна вважати однією з головних знаменитостей Сполученого Королівства. Понад сорок років вона грала Єлизавету II на телебаченні й у кіно через її схожість з монархинею. Актриса знімалася в таких фільмах, як Queen Kong, Is there a cop to save the queen? і «Остін Паверс: Голдмембер». Вона почала свою кар’єру в 1974 році й закінчила у 2010 році у віці 83 років.

За матеріалами vogue.fr

монархи · кино · Королевская семья · Елизавета Вторая ·

Ще в розділі CINEMA

Популярне