RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

3 фільми про Марію Стюарт, королеву Шотландії

08 грудня 2019

Життя Марії Стюарт протягом століть залишалося джерелом натхнення для багатьох діячів культури і мистецтва. Її доля оповита безліччю питань, на які багато хто намагався знайти відповіді в біографіях, повістях і кінокартинах. У день народження королеви vogue.ua згадує три фільми, які продемонстрували різні боки правительки.
 

«Змова проти корони», 2004
Кадр з фільму «Змова проти корони», 2004

Мінісерія ВВС, основана на житті королеви Шотландії, Марії і її сина Джеймса VI. Сценарист Джиммі Макговерн розповідає історію про Порохову змову в двох частинах, кожна зосереджена на одному з монархів.

«Марія – королева Шотландії», 2013 
Кадр з фільму «Марія – королева Шотландії», 2013 

Швейцарська драма, яку зняв Томас Імбах, з Каміллою Резерфорд у головній ролі. Фільм розповідає про життя Марії, королеви Шотландії. Стрічка ґрунтується на біографії австрійського романіста Стефана Цвейга 1935 року, багаторічного бестселера в Німеччині і Франції. Вперше її показали на Міжнародному кінофестивалі Локарно 2013 року і згодом – на Міжнародному кінофестивалі в Торонто 2013 року.

«Марія – королева Шотландії», 2018
Кадр з фільму «Марія – королева Шотландії», 2018

Сюжет цієї історичної драми оснований на романі Джона Гая і розповідає про протистояння двох сестер, королеви Єлизавети I і Марії Стюарт, яких зіграли дві ключові акторки свого покоління Марґо Роббі і Сірша Ронан. Фільм отримав номінації на премію «Оскар» у категоріях «Найкращі костюми» і «Найкращий грим».

Ще в розділі Кіно

Популярне