RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Паризький музей представляє онлайн-виставку «Кішки в історії мистецтв»

26 березня 2020

Пандемія коронавірусу триває, карантин продовжено й ідея розглядати в інтернеті котів видається вже не такою поганою. Виставка «Кішки в історії мистецтв» — спільний проєкт віртуального музею Universal Museum of Art (UMA) і паризького Гран-Пале. Кішок шанували єгиптяни, їм присвячували вірші поети, про них знімають кіно — чому б не присвятити їм окрему виставку й не згадати, хто зі знаменитих художників писав котів і яку роль вони відіграли в їхньому мистецтві?..

Плакат кабаре «Чорний кіт» Теофіля-Александра Стейнлена

На виставці зібрано 75 робіт від Стародавнього Єгипту й до наших днів. Організатори кажуть: кіт блукає безліччю творів мистецтва, від картин Теодора Жеріко до плакатів для кабаре Стейнлена — іноді як центральна частина картини, іноді як незрима тінь на задньому плані. Одна з тем виставки присвячена символізму навколо образу кота: якщо релігійний живопис Середньовіччя наближає кота до образу сатани, то, наприклад, у Давньому Єгипті кішок шанували як щось материнське й доброзичливе.

Робота Теодора Жеріко

Регулярно вештаючись у майстернях художників, кішки уособлювали дух свободи й незалежності митця; але вони також часто зустрічаються на портретах молодих дівчат або жінок, яким додають містичного змісту, як у знаменитій «Олімпії» Едуарда Мане (вдивіться в правий нижній кут). У розпал тривог і хвилювань ця віртуальна виставка про місце кішок в історії мистецтва, без сумніву, зігріє серця — переконані організатори.

Роздивитися котів у всій красі можна на офіційному сайті музею.

«Олімпія» Едуарда Мане

выставка ·

Ще в розділі Арт

Популярне