RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

5 цікавих фактів про виставку «Сто днів самотності»

09 липня 2020

До 31 серпня в Києві можна відвідати виставку «Сто днів самотності» — спільний проєкт артагентства Port.agency, журналу Vogue UA і простору Kooperativ. Чому варто побачити виставку робіт, у яких 14 українських художників рефлексують на тему пандемії та самоізоляції, — розповідаємо в нашому матеріалі.

Художниця Маша Рева і її робота

1. Виставка створена за мотивами проєкту журналу Vogue UA «Картина світу», опублікованого в номері травень-червень 2020. У ньому — світовідчуття українських художників, фотографів, дизайнерів під час пандемії. Кожен зі співавторів хотів передати в одному зображенні свої почуття — дуже різні й інтимні. Ці карантинні хроніки свідчать: життя не завмерло, вона триває.

2. Роботи для виставки створювали не тільки в Україні. Так, художники Маша Рева й Іван Грабко на момент початку локдауну перебували в Мексиці, де матеріалами для їхньої творчості за браком звичних полотен стали «продукти» місцевого ландшафту: рибальські сітки, камені й знайдене на пляжі сміття. Наприклад, пластик, який використовувала в підготуванні свого проєкту Маша, привертаючи увагу до екологічної проблеми. Іван Грабко, що зазвичай працює із живописом, у Мексиці вперше спробував себе як скульптор і створив солом’яний капелюх з пальмової кори, яку знайшов на березі.

Іван Грабко

3. Виставка «100 днів самотності» вийшла різножанровою: тут є і скульптура, і живопис, і фотографія. Наприклад, художниця Дар’я Кольцова підготувала серію робіт за допомогою ксерокса. «Співпрацювати з машиною страшенно цікаво, ніколи не знаєш, що вийде в результаті», — каже художниця. Вийшла серія малюнків-ксероксів, що складається із запитань мовою жестів: when? why? who? where?

Робота Дар’ї Кольцової

4. Для художниці Марії Куликівської підготовка виставкової роботи стала «актом психотерапії». «Я погано почувалася на початку карантину; на мій стан вплинула й нервозність, спричинена пандемією. І якоїсь миті, замість того щоб журитися, я вирішила візуалізувати свої страхи й фрустрацію — почала малювати». Під час карантину Маша створила серію акварелей — на аркушах для записів судмедекспертів, які їй подарував друг, художник Давид Чичкан. Одну з них можна побачити на п’ятому поверсі Kooperativ.

Акварель Марії Куликівської

5. Виставка проходить в новому просторі Kooperativ неподалік від Львівської площі. Експозиція охопила два поверхи коворкінгу, але представлена ​​в нетрадиційний спосіб. Роботи художників розкидані в усьому просторі Kooperativ: у зоні кафе й офісах, у перемовних кімнатах, що дає змогу мистецтву стати органічною частиною робочого простору. Увесь рік у коворкінгу відбуватимуться виставки, лекторії та дискусії, які організовує кураторка Катя Тейлор і Port.agency.

Катя Тейлор и Дарья Слободяник
Дарья Кольцова
Андрей Федорив
Мария Куликовская
Антон Логов
Катя Тейлор, Маша Рева, Иван Грабко

Проєкт «Сто днів самотності» експонується з 3 липня по 31 серпня в Kooperativ (вулиця Січових Стрільців 23 а). Виставку можуть відвідати всі охочі за умови попередньої реєстрації.

выставка · украинские художники ·

Ще в розділі Арт

Популярне