
5 цікавих фактів про виставку «Сто днів самотності»
До 31 серпня в Києві можна відвідати виставку «Сто днів самотності» — спільний проєкт артагентства Port.agency, журналу Vogue UA і простору Kooperativ. Чому варто побачити виставку робіт, у яких 14 українських художників рефлексують на тему пандемії та самоізоляції, — розповідаємо в нашому матеріалі.

1. Виставка створена за мотивами проєкту журналу Vogue UA «Картина світу», опублікованого в номері травень-червень 2020. У ньому — світовідчуття українських художників, фотографів, дизайнерів під час пандемії. Кожен зі співавторів хотів передати в одному зображенні свої почуття — дуже різні й інтимні. Ці карантинні хроніки свідчать: життя не завмерло, вона триває.

2. Роботи для виставки створювали не тільки в Україні. Так, художники Маша Рева й Іван Грабко на момент початку локдауну перебували в Мексиці, де матеріалами для їхньої творчості за браком звичних полотен стали «продукти» місцевого ландшафту: рибальські сітки, камені й знайдене на пляжі сміття. Наприклад, пластик, який використовувала в підготуванні свого проєкту Маша, привертаючи увагу до екологічної проблеми. Іван Грабко, що зазвичай працює із живописом, у Мексиці вперше спробував себе як скульптор і створив солом’яний капелюх з пальмової кори, яку знайшов на березі.

3. Виставка «100 днів самотності» вийшла різножанровою: тут є і скульптура, і живопис, і фотографія. Наприклад, художниця Дар’я Кольцова підготувала серію робіт за допомогою ксерокса. «Співпрацювати з машиною страшенно цікаво, ніколи не знаєш, що вийде в результаті», — каже художниця. Вийшла серія малюнків-ксероксів, що складається із запитань мовою жестів: when? why? who? where?

4. Для художниці Марії Куликівської підготовка виставкової роботи стала «актом психотерапії». «Я погано почувалася на початку карантину; на мій стан вплинула й нервозність, спричинена пандемією. І якоїсь миті, замість того щоб журитися, я вирішила візуалізувати свої страхи й фрустрацію — почала малювати». Під час карантину Маша створила серію акварелей — на аркушах для записів судмедекспертів, які їй подарував друг, художник Давид Чичкан. Одну з них можна побачити на п’ятому поверсі Kooperativ.

5. Виставка проходить в новому просторі Kooperativ неподалік від Львівської площі. Експозиція охопила два поверхи коворкінгу, але представлена в нетрадиційний спосіб. Роботи художників розкидані в усьому просторі Kooperativ: у зоні кафе й офісах, у перемовних кімнатах, що дає змогу мистецтву стати органічною частиною робочого простору. Увесь рік у коворкінгу відбуватимуться виставки, лекторії та дискусії, які організовує кураторка Катя Тейлор і Port.agency.
Проєкт «Сто днів самотності» експонується з 3 липня по 31 серпня в Kooperativ (вулиця Січових Стрільців 23 а). Виставку можуть відвідати всі охочі за умови попередньої реєстрації.
Ще в розділі Арт
Популярне

Чому кокосова олія небезпечна для здоров'я?

Інтервальне голодування: особистий досвід

Фейсбілдинг: що потрібно знати про фітнес для обличчя

Особистий досвід: як ефективно тренуватися з гумою

Таємниці краси Даутцен Крез

Гід наймоднішими спідницями сезону весна-літо 2021

16 серіалів і фільмів, якщо вам сподобалися «Бріджертони»

Наймодніші чорно-білі сукні сезону весна-літо 2021

9 найбожевільніших учинків кінозірок заради втілення в роль

Кольоровий денім — головний тренд сезону весна-літо 2021

Ховаємо щоки: три короткі стрижки для круглого обличчя

5 трендів сезону весна-літо 2021, які можна носити вже тепер
Не слідуйте за модою
- відчувайте її
Дякуємо!
На вказану вами адресу було відправлено листа.
Підтвердіть, будь ласка, свою підписку.