RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Поради експертів: як використовувати сонцезахисний крем

15 липня 2021

Здавалося б, немає нічого легшого, ніж застосовувати сонцезахисний крем, але диявол криється в деталях. Vogue.ua розповідає, коли і як використовувати SPF, щоб не тільки не згоріти, а й поліпшити стан шкіри.

Хто перший

У багатоелементному догляді за шкірою порядок нанесення засобів відіграє вирішальну роль. Адже ніхто не наносить тонік після сироватки. Однак, з сонцезахисними засобами не все так очевидно. Про те, чи варто їх наносити до чи після зволожувального засобу, сперечаються навіть фахівці.

«Щоб виконати свою роботу, сонцезахисний засіб з хімічними фільтрами повинен втягнутись в шкіру, – говорить Джошуа Зейхнер, директор косметичних і клінічних досліджень в дерматології лікарні Гори Синай в Нью-Йорку. – Іншими словами, спочатку SPF. Не застосовуйте нічого, що завадить його проникненню. Так, щільний зволожувальний крем, створить бар'єр між шкірою і SPF».

З цим згодні не всі дерматологи. На думку Седжал Ша, сертифікованого дерматолога з Нью-Йорка, слід застосовувати SPF вже після ранкового зволожувального крему. «Зволожувальний крем, нанесений після сонцезахисного, може знизити концентрацію засобу з SPF, змінити його властивості та ефективність, а також спосіб впливу ультрафіолетових променів на шкіру», – пояснює вона.

Мінеральні фільтри проти хімічних

Щоб все заплутати ще сильніше, можна придивитися до типу сонцезахисного фільтра в засобі. Тип SPF – ще один важливий фактор, який варто враховувати при виборі сонцезахисного крему. Засоби з хімічними фільтрами працюють, всмоктуючись у шкіру. Фізичні (ті, що залишають білясті розводи, поки їх добре не розтерти) захищають, створюючи прошарок між шкірою і сонцем. «Мінеральні фільтри (їх часто називають "блоками" ), – пояснює Зейхнер. – Ось їх-то і треба наносити останніми".

Фото: @emrata
Багатофункціонали

Тим, хто ще не втратив хід думки, – нова тема для роздумів: багатофункціональні засоби. «Безліч зволожувальних засобів вже містять компоненти для захисту від сонця, – розповідає Зейхнер. – Те, якій схемі надати перевагу, – зволожувальний  крем плюс санскрін чи комбінований продукт, – особиста справа кожного. – Головне, щоб SPF був не нижчим 30».

Щоб припинити дебати, важливо знати, що технічно санскрін не вимагає поєднання з зволожуючим засобом. "Для більшості людей сонцезахисний засіб вже сам по собі досить зволожує", – пояснює Алан Паркс, сертифікований фахівець з дерматології, штат Огайо.

Висновки

То як же все-таки правильно наносити засіб з SPF – до зволожувального крему чи після? І Зейхнер, і Ша зійшлися на тому, що варіант, який влаштує всіх, такий: спочатку нанести легкий зволожувальний засіб, дати йому повністю втягнутися – і тільки потім використовувати SPF. "А взагалі, я раджу перестрахуватися, – каже Зейхнер. – Спочатку нанесіть зволожувальний крем з SPF, а коли він втягнеться, – шар сонцезахисного засобу, –  мінерального чи хімічного".

Фото: @alessandraambrosio

За матеріалами allure.com

Instagram : @vogueua_beauty

 

засоби по догляду · косметика · защита от солнца · Косметологія ·

Ще в розділі Шкіра

Популярне