VOGUE UA CONFERENCE

Яка різниця: секс з великою різницею у віці

28 лютого 2018

Коли Макрон став Президентом Франції, всі тільки й говорили, що про перемогу над ультраправими радикалістами. Ну і, якщо чесно, - про те, що дружина президента старша за нього на 24 роки. Чи багато радості приносить секс партнерам з великою різницею у віці, міркує Олександра Камінська.

Секс - річ, яка згідно з повір'ями, псується не лише з роками відносин, а й взагалі з роками. Міфи розвіюються, коли спостерігаєш в готелі за французькими пенсіонерами - абсолютно за 70, сивими, котрі відривалися так, як я могла тільки в свої абсолютно шалені від безкарності і неочевидності перспектив 19.

Моя доросла подруга поїхала жити до Франції. Я мало що знала про її партнера, але розуміла, що це любов. Вона писала, що закохана до нестями, що у них гарячий секс - на шкурі біля каміна, на обідньому столі, на шезлонгу в саду, - і висилала фотографії, де позувала в обнімку з чоловіком то на березі океану, то на вершині гори, то на літній терасі. Чоловік був високим, худим, пив вино, носив шорти, сорочки поло і модні окуляри від сонця. Коли я дізналася, що йому скоро 75, у мене ледь не стався приступ.

До цієї історії я довго була певна, що різниця у віці і тим більше секс з персоною постарше - привід для осуду і пояснюється виключно матеріальним інтересом, де сторона постарше неодмінно обтяжена грошовим баластом, який юна німфетка збирається освоїти в рекордні терміни. Справді ж, які спільні інтереси можуть бути у пари з 20-річним розривом в життєвому досвіді?

Так, власне, якраз в досвіді - сексуальному - часто і справа. Дивним чином якості і можливості тіла в 45 цілком ті ж, що і в 25 - на щастя в наш час більше способів зберегти здоров'я і качати м'язи (які, згідно з дослідженнями, допомагають зберігати молодість тіла і здоров'я серця), не кажучи вже про чудеса хірургії та косметології. Горезвісна вікова втрата рівня тестостерону коригується ліками і силовими тренуваннями з обтяженням, від стресу є відпочинок на теплому морі і психотерапія, на екстрений випадок аптеки надають кілька варіацій на тему віагри, а значить - проблем з бажанням взагалі і ерекцією зокрема істотно менше. Еротичні гелі стали зовсім звичним засобом, на зразок крему для рук, і продаються на касі мало не в кожнім супермаркеті.

З медичної точки зору фізіологія дійсно змінюється з роками, але будемо чесні - в молодості ми швидше пробуємо все підряд в надії знайти своє. З роками - просто дізнаємося, що любимо, і вважаємо за краще робити саме це. І якщо мені жорстко на столі, а на пляжі пісок забивається в святе-святих, то у мене є і право, і досвід не романтизувати ці пригоди. Що, втім, не привід зупинятися на шляху експериментів - хто знає, де мінливий організм надасть нові ерогенні зони. До речі, дослідження Гарвардської медичної школи серед людей від 45 і старше показало, що абсолютна більшість упевнена: з роками їхні партнери стають все більш привабливими, а значить, з потягом теж все в порядку.

Мої подруги підтверджують: партнери на 15-25 років старше нічим не відрізняються від однолітків (25-35). Темпераменту не менше, досвіду - часто більше, та й втрачати вже нічого, а, значить, - більше шансів відірватися з розмахом, не соромлячись у рухах і фантазіях. Найчастіше юнацький запал, де кількість перемагає якість, з досвідом змінюється на більшу увагу до партнерки, велику варіативність в позах і локаціях, загалом - постільні справи відбуваються не "по-швидкому", хоча і це можливо, а з почуттям і сенсом. Моя подруга Олена з захопленням відгукується про свого чоловіка (старшим від неї на 20 років). З фото йому не даси більше 35-ти. І так, найдивніше, що він не іноземець, хоча, будемо відверті, в 50-60 років слов'яни виглядають так собі. Складне життя і звички не роблять з наших чоловіків красенів-мачо, зате скандинави і жителі північних штатів Америки - як на підбір красені, з ювелірною точністю виліплені олімпійські боги. Вони і в 70 мають сексуальний вигляд, а їх жадібність до життя тільки додає їм балів на тлі 20-річних хіпстерів, стомлених смузі і трюфельними хот-догами. І якщо в світі вже не рідкість 80-річні викладачі йоги і марафонці, а також 70-річні учасники Ironman обох статей, то секс на тлі таких перемог виглядає задачкою для першокласника й аж ніяк не челленджем. До речі, Україна в останні роки стала Меккою для поважних іноземців, - багато в чому й тому, що чоловік в повному розквіті сил цілком може розраховувати на теплий прийом у жінок, які так скучили за красивими і сильними тілами. "Там" роки - не ознака старості.

Інше питання - це різниця. У заморочках, звичках і патернах, менталітеті й очікуваннях, які з роками тільки костеніють. І якщо в 25 ти ще припускаєш, що спробувати можна все, поки є чим, то в 45 список життєвих уподобань вже вироблений. Здивувати не те, щоби складно, скоріше, більш юний партнер дивує старшого тим, що не бентежиться різниці у віці.

Само собою, вік не завжди рівнозначний досвіду, а тому в 22 чоловік може бути куди "прокаченіший" від 50-річного. Разом з тим, більшість опитаних приятельок підтвердило, що секс зі старшим чоловіком зазвичай приголомшливий. Проблеми можуть початися відразу після: якщо розмова не клеїться - ось вона, різниця як вона є. І тут виникають горезвісні непримиренні розбіжності, коли, як у "Друзях", вона хоче дитину, а у нього діти тільки закінчили коледж. І якщо здається, що це не про секс, то в цілому все правильно до того моменту, поки партнер не пред'являє нових умов до статусу, чи комусь із пари не захочеться більшого.

Згідно зі ще одним Гарвардським дослідженням, проведеним анонімно, 91.9% чоловіків й 87.1% жінок після 45 вважають, що гармонійні відносини з партнером - важливий параметр, який визначає якість життя. Цінність сексуальних відносин, що приносять задоволення, визнають майже 60%. А значить, вік все ще ні до чого - всіх бентежать ті ж питання й в 18, і в 70. А набути репутації буркотуна, який мимрить з будь-якого приводу, можна й у 25 (втім, як і гарячої штучки в 60). І так, мені теж здається, що це не тільки про секс.

Читайте також: 

Личный опыт: как хотеть долго и счастливо

Селф-секс: как начать утро с оргазма

секс ·

Ще в розділі Б'юті-гід

Популярне