КУПИТИ КВИТКИ

6 українських фільмів, які не можна пропустити в листопаді

Листопад щедрий на українські кінопрем'єри. Розповідаємо про найцікавіші з них: це чуттєва драма дорослішання "Назавжди-назавжди", художній фільм про окупацію Бучі, документальна стрічка про українських залізничників та інші.

"БожеВільні"

Реклама.

"БожеВільні" — захопливе й талановите кіно режисера Дениса Тарасова, яке говорить про складні речі: радянську каральну психіатрію. Події стрічки відбуваються в 1970-ті роки в Києві: актор Театру на Подолі, а тепер і військовослужбовець Костянтин Темляк грає Андрія Довженка, який, працюючи на радіо, навмисно вмикає в ефір заборонену західну рокмузику, за що оголошується ворогом народу та відправляється на примусове жорстоке лікування в психіатричну лікарню спеціального типу.

Для відтворення історичної правди автори фільму зверталися до архівних джерел та залучали консультантів — одним із них став Семен Глузман, президент Асоціації психіатрів України, колишній політвʼязень та дисидент, який у 70-ті роки був засуджений радянською владою на 10-річне заслання та відбував покарання разом із Іваном Світличним та Левком Лук'яненком. Завдяки Семену Глузману команді стрічки вдалося відтворити атмосферу психлікарні, у якій тримали та катували інакодумців.

Ще одна перевага стрічки – акторський склад: окрім Темляка, у кадрі можна побачити найталановитіших українських акторів: це Олег Стефан, Віталій Салій, Ірма Вітовська, Остап Ступка, Віктор Жданов, Андрій Мостренко.

31 жовтня

"Потяг до життя"

Зворушлива документальна стрічка розповідає реальні історії залізничників, які з перших днів повномасштабного вторгнення рятували життя мільйонів українців. Під обстрілами вони робили штучне сходження вагонів, щоб не дати ворогу взяти в облогу столицю України, здійснювали операцію з відвернення техногенної катастрофи, продовжували керувати рухом поїздів у той час, коли шибки на станціях прошивались ворожими кулями... У фільмі своїми враженнями від сміливості українсбких залізничків діляться екс-прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, голлівудський актор, посол доброї волі Юнісеф Орландо Блум, футболіст Андрій Шевченко.

14 листопада

"Буча"

Художній фільм "Буча" заснований на реальних подіях, що відбулися в Бучі, Ворзелі та Гостомелі під час російської окупації в перші місяці війни 2022 року. Він розповідає історію реального персонажа, громадянина Казахстану Костянтина Гудаускаса, який до 2022 року переїхав в Україну як біженець та знайшов притулок у Бучі. Коли починається повномасштабна війна, Костянтин вирішує допомогти Україні. Казахстанський паспорт допоміг чоловіку вільно перетинати блокпости російських окупантів, тож він скористався цим, аби вивезти якомога більше людей на вільну Україну.

Головні ролі у фільмі Станіслава Тіунова зіграли відомий польський актор Цезарій Лукашевич та зірка українського кіно В'ячеслав Довженко ("Кіборги", "Інший Франко").

7 листопада

"Сімейний альбом"

Стрічка "Сімейний альбом" режисерки Марни Ткачук проводить історичні паралелі між геноцидом українців під час Голодомору 1932-1933 років та під час повномасштабного вторгнення в Україну.

Головна героїня фільму — британська фотохудожниця Самара Пірс. 10 років тому вона дізналася, що її прадід, австрійський інженера Александр Вінербергер став випадковим свідком Голодомору в Харкові в 1933 році й зробив фотографії про штучний голод в Україні. Дізнавшись історію свого прадіда, Самара переосмислила власну творчу кар’єру і зосередилася саме на Україні, її боротьбі за незалежність. Через 90 років після подій Голодомору британська фотографиня у супроводі української знімальної групи вирушила на Харківщину, — туди, де жив її прадід, аби зробити власні фотографії про вже сьогоднішню війну.

21 листопада

"Редакція"

Події стрічки Романа Бондарчука (відомого також за фільмами "Вулкан", "Українські шерифи") відбуваються на Херсонщині та розповідають про журналіста Юру (Дмитро Багненко), ідеаліста і романтика, що потрапляє на роботу в місцеву газету і прагне висвітлювати важливі соціальні теми. Але виявляється, якщо ти працюєш регіональним журналістом, то легко можеш опинитися у вирі фейкових новин і корупційних схем. Особливо, якщо на носі вибори мера, а головний кандидат роздає передвиборчі обіцянки — попри те що перебуває в комі.

У головних ролях, окрім Дмитра Багненка, знялися Рімма Зюбіна, Жанна Озірна, Максим Курочкін, Василь Кухарський, Сергій Степанський.

28 листопада

"Назавжди-назавжди"

В український прокат нарешті виходить один з найочікуваніших фільмів року — чуттєва драма дорослішання "Назавжди-назавжди", що стала режисерським дебютом відомого українського кліпмейкера Анни Бурячкової.Події стрічкивідбуваються наприкінці 1990-х років та розповідають про дорослішання в турбулентні часи. Головна героїня Тоня (Аліна Чебан) переходить до нової школи та швидко занурюється в компанію відчайдушної молоді. Невдовзі вона закохується та опиняється в центрі пристрасного любовного трикутника, де кожне почуття палає на повну. Водночас дівчину переслідує її складне минуле. Чи вдасться Тоні знайти себе і не загубитися в хаосі суперечливих стосунків?

У головних ролях — яскраві молоді актори: окрім вже згаданої Аліни Чебан, у стрічці знялися Захар Щадрін, Артур Алієв, Єлизавета Цілик. Світова прем'єра фільму відбулась 8 вересня 2023 року на Венеційському кінофестивалі.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.