Від Крістобаля до Джанні: 5 серіалів, присвячених видатним дизайнерам
21 січня народилися зразу дві легенди світу моди — Крістобаль Баленсіага та Крістіан Діор, персонам яких нещодавно були присвячені цілі серіали. Згадуємо їх і ще кілька телевізійних історій, що занурюють у fashion-всесвіт минулого.
The New Look
Серіал The New Look, який вийшов у лютому 2024-го, розповідає про шлях кутюр'є Крістіана Діора та його стосунки з іншою легендою світу моди, Коко Шанель. Найцікавіше в серіалі те, що він пропонує новий погляд на фігуру Крістіана Діора. Події відбуваються на тлі Другої світової війни, після того як Діор залишив французьку армію в 1942 році та приєднався до модного Дому Люсьєна Лелонга в окупованому нацистами Парижі, а згодом створив власний іменний бренд у 1946-му. Його перша колекція з 90 предметів стала гітом, її охрестили New Look з легкої руки тодішньої головної редакторки Harper's Bazaar Кармел Сноу. "Це історія, яку ніхто не розповідав, — каже сценарист і режисер Тодд А. Кесслер. — Особиста історія мсьє Діора надихнула людей і змусила їх повірити, що мріяти — це нормально". А про його муз ми більше розповідаємо тут.
"Крістобаль Баленсіага"
У центрі серіалу "Крістобаль Баленсіага" — історія революціонера від моди Крістобаля Баленсіаги, який народився в баскському містечку Гетарія в родині рибалки та швачки — і став одним із найшанованіших кутюр’є у світі. Сюжет зосереджено на одному конкретному періоді становлення кар’єри Баленсіаги: часі, коли після кількох успішних років створення одягу для аристократів і королівської сім’ї на батьківщині він переїхав до Парижа після громадянської війни в Іспанії, у 1937-му, та почав експериментувати зі скульптурними силуетами. Більше про серіал читайте за посиланням.
"Стати Карлом Лагерфельдом"
"Стати Карлом Лагерфельдом" — ще один серіал 2024 року, присвячений видатному діячеві модної індустрії. Він розповідає про творчий шлях Лагерфельда, його розвиток як дизайнера. Історія починається в 1972 році, а окрім самого Карла ми побачимо на екрані й інших героїв того часу — від Габі Аг'єн, засновниці бренду Chloé, до Іва Сен-Лорана — одного з головних суперників Карла. "У 1972 році Карлу Лагерфельду виповнюється 38 — він ще не носить своєї культової зачіски і невідомий широкому загалу. Модельєр закохується в амбітного денді Жака де Башера і намагається боротися зі своїм споконвічним суперником Івом Сен-Лораном, підтримуваним бізнесменом П'єром Берже", — йдеться в синопсисі до серіалу.
"Голстон"
"Голстон" — історія успіху та падіння легендарного американського дизайнера Роя Голстона, познайомити з якою багатомільйонну аудиторію Netflix у 2021 році вирішив режисер Раян Мерфі. Модельєра в серіалі зіграв актор Юен Макґреґор. "Я виріс в оточенні кукурудзяних полів і церков в Індіані, звідки родом Голстон, — розповідає Мерфі в інтерв’ю Vogue USA. — І я завжди чув про двох людей, які пішли й захопилися великими справами: першою була Флоренс Гендерсон, а другим — Голстон. У моїй свідомості він завжди був великою фігурою — уособленням людини, що почала дуже скромно й зробила у своєму житті щось неймовірне". Мерфі розповідає історію про непросту долю дизайнера, його разюче сходження до слави і його боротьбу за збереження контролю над власним брендом, до самої його смерті в 1990 році. Ця драматична й водночас яскрава історія демонструє, якою є модна індустрія насправді.
"Вбивство Джанні Версаче: американська історія злочинів"
У 2018-му на Netflix вийшов другий сезон серіалу "Американська історія злочинів". У центрі сюжету — історія про вбивство дизайнера Джанні Версаче. "Вульгарні стосунки: Ендрю К'юненен, Джанні Версаче і найбільш невдала поліцейська облава в історії США" — так називається книга американської журналістки Морін Орт, за якою знятий серіал. Книга побудована на журналістському розслідуванні, яке провела Орт. Окрім того, розслідувати справу серійного вбивці К'юнена Морін Орт, журналістка з чудовим іміджем, почала ще до смерті Версаче. Книга вийшла через два роки після смерті дизайнера, а сім'я Версаче тоді назвала твір Орт "збіркою чуток і пліток". Тим не менше, саме ця скандальна книга лягла в основу сюжету. Ще до свого виходу він став епіцентром скандалу, оскільки сім'я Версаче розкритикувала це телешоу, звинувативши його творців в масі неточностей, і назвавши просто художнім твором. Однак це тільки підігріло інтерес до серіалу, який точно можна назвати must-see для всіх, хто хоч трохи цікавиться модою.