Редакторки українського Vogue випробовують найкращі процедури для тіла, що надають легкості та відновлюють зв’язок із собою.
Розслаблювальний ритуал Tranquility Pro-Sleep Massage [comfort zone] та сухий флоатинг ZeroBody
- Де: Центр естетичної медицини та краси Reflection Таймінг: 2 години
- Тестувала: Альона Пономаренко
"Втома, стрес, нестача сну та напруження в тілі й думках виснажують — внаслідок загострюються тривожні стани, і навіть банальні побутові ситуації стають тригерними. Все це призводить до вигорання і загострення хвороб", — каже психологиня Вікторія Дядик, засновниця Центру естетичної медицини та краси Reflection.
Заклад відкрився в Києві у жовтні. Після трьох місяців нічних тривог та затяжної роботи над зимовим випуском журналу я йду туди з наміром додати барв у життя. Обираю ритуал Tranquillity — одну з найвідоміших у світі спа-процедур, яку люблять за миттєвий заспокійливий ефект та каскад приємних відчуттів.
Спочатку спа-майстриня Олеся Антонова розподіляє між долонями суміш ефірних олій солодкого апельсина, дамаської троянди та кедрового дерева, далі скрабує тіло і врешті робить масаж шовковистими пензлями. Мерехтять свічки, я відчуваю повільні ніжні рухи майстрині та слухаю медитативні звуки — ритуал триває півтори години.
Попереду ще 30 хвилин флоатингу. Цю процедуру винайшов невролог Джон Ліллі. Зазвичай її роблять у закритій водяній капсулі, у повній ізоляції від світла та звуків, — вважається, це імітує стан у материнській утробі. Втім, людям, схильним до клаустрофобії, більше сподобається сухий флоатинг на кушетці Zero Body Starpool. "15–20 хвилин на Zero Body дорівнюють 6 годинам повноцінного сну, — говорить Наталія Любинська, виконавча директорка компанії ALFA Medical & Spa Development, що привозить в Україну найтехнологічніше спа-обладнання з усього світу. — Це кокон, який створює ефект невагомості – без води, без замкненого простору". За цей час організм перезавантажується, нервова система відпочиває, і людина сповнюється сил і натхнення.
Я переходжу до спа-кімнати, лягаю на кушетку, вдягаю навушники, обираю режим Water. Миттєво огортають звуки води, навколо м’яко переливається LED-світло, а тіло раптом починає втрачати вагу. Ілюзію левітації створює теплий водяний матрац, що наповнюється просто навколо мене. Немов потрапляєш в епіцентр невагомої хмари, яка заповнює кожен міліметр навкруги, навіть, здається, папілярні лінії на подушечках пальців.
Мене накриває хвиля дитячого захвату — нічого подібного я не відчувала раніше. Це наче марення. Ефект занурення у воду, але без дотику до неї, допомагає зняти напругу у всьому тілі й активує вироблення ендорфінів. З кабінету виходжу, як після дня в Діснейленді, — абсолютно щаслива, приголомшена, з розпашілим обличчям, на якому явно читається: "Що це було?!"
Вікторія Дядик, засновниця Reflection, пояснює, що сухий флоатинг — не просто ендорфіновий бустер. Він показаний тим, хто пережив травми, фізичне насилля, а також дітям, які зростали в дитячих будинках і не можуть переносити сторонніх доторків — вони не можуть розслабитися під час масажу чи сеансу остеопатії, які їм життєво необхідні через гіпертонус м’язів та нервової системи. Загалом сухий флоатинг не має протипоказань — і дозволений вагітним.
"Сеанс знімає ментальну та фізичну напругу, розвантажує і заземлює", — додає Вікторія. Нічого не можу сказати про заземлення: після процедури я лечу як на крилах.
Розслаблювальний масаж та пресотерапія
- Де: Клініка естетичної медицини Mediskin
- Тестувала: Віолетта Федорова
Щільний робочий графік та хронічний стрес впливають на настрій і зовнішній вигляд, але інколи про це просто немає часу думати. Тому я беруся за вирішення проблем у міру їхнього надходження. Зараз мене найбільше турбують набряки — коли зранку обличчя схоже на повітряну кульку, а ввечері відчувається тяжкість в ногах, коли улюблені туфлі стають замалими та їх хочеться якнайшвидше зняти.
Завдяки спортивним тренуванням та правилам харчування, виведеним емпіричним шляхом (не пити воду на ніч і не зловживати солоною їжею), вдається тримати ситуацію під контролем, але хочеться більш видимих та постійних результатів. Із цим запитом я вирушаю до клініки Mediskin в Ужгороді, де зараз живу. Мережа, до якої належать вісім центрів у західній частині України плюс один у Празі, відома дієвими косметологічними протоколами.
Після консультації фахівець із роботи з тілом Владислав Корнаш призначає розслаблювально-дренажний масаж у поєднанні із пресотрапією. Словосполучення "розслаблювальний масаж" у моєму розумінні геть не поєднується з цілями, які я собі ставлю, — розігнати набряки. Проте спеціаліст пояснює: щоб запустити лімфосистему, важливо дати тілу розслабитися і правильно, м’яко опрацювати лімфовузли, щоб "відкрити їх". А далі вони все зроблять самі — як природні насоси, запустять процеси лімфодренажу.
Сеанс починається з лагідного масажу голови: він знімає нервозність, а головне — опосередковано впливає на всі органи, тканини та системи організму. Лише після цього естетист переходить до безпосередньої роботи з лімфовузлами, поступово рухаючись зверху вниз, наче відкриваючи один клапан за іншим. Владислав працює з лімфовузлами за допомогою мікрострумового апарату Zero Peel, яке має насадку у формі грона, щоб підвищити ефективність наступного масажу та налаштувати організм на активацію лімфотоку. Процедура починає діяти миттєво: наприклад, після опрацювання тазових лімфовузлів уздовж ніг розливається тепло. Так відбувається з кожною ділянкою тіла.
На завершення особливу увагу приділяють стопам. Принцип дії тут схожий з масажем голови — досягнення загального релакс-ефекту та нормалізація кровообігу в нижній частині тіла.
Після ручного етапу мене чекає пресотерапія, поширена лімфодренажна методика, за суттю — компресійний апаратний масаж. Для цього потрібен костюм, який косметологи називають "манжетами". Це рукава, холоші та корсет, у які пульсоподібно подається стиснене повітря, що рівномірно стискає та розслабляє тіло. Пресотерапія активізує хід лімфи у судинах, виводить зайву рідину і токсини.
Півтори години масажу та пресотерапії проходять непомітно; після процедури потрібно випити склянку води, щоб допомогти організму вивести зайве. Результат помітний одразу: коли вдягаюсь, джинси та кросівки відчуваються як oversize, — немов раптом збільшились на розмір.
Якісний лімфодренаж — це той, після якого хочеться зазирнути у вбиральню. Після процедури я навідуюсь туди весь день — і ввечері відчуваю неймовірну легкість у тілі. Попереду в мене ще п’ять сеансів — отже, я ввійду в новий рік легкою в усіх сенсах.
Читайте також