Home Made Beauty: маски з менструальної крові

Гелловін закінчився, а дивні ідеї з TikTok – ні. Тема, яка наразі хвилює користувачів мережі, – маски з менструальної крові. Гештег #periodfacemask має 6,4 мільярда переглядів у ТікТок. Гвінет Пелтроу, яка запровадила безліч диких трендів, схоже, приголомшено відходить убік.

Увага! Прочитання матеріалу може викликати змішані почуття. Якщо ви вже відчуваєте огиду, не продовжуйте далі.

Ще один дисклеймер: відчувати огиду до будь-яких фізіологічних рідин – нормально. Це еволюційний механізм, що допомагає запобігти зараженню, яке найбільш вірогідне саме через фізіологічні рідини (слина, кров, сеча тощо).

Езотеричний погляд

Перший цикл для дівчинки в багатьох культурах знаменує її фізіологічне дорослішання. Менструальній крові приписують сакральне значення: вона символізує повторюваність, циклічність, оновлення. Нагадаємо, з фізіологічної точки зору менструальні виділення містять кров та ендометрій, що вистеляє матку в підготовці до можливого зачаття. Коли воно не відбувається, частини слизової, кров та секрет залоз слизової матки виходить з організму.

Менструальну кров використовують у різноманітних практиках. Так, Dazed Beauty радить наносити перед сном крапку крові на "третє око". "Засинаючи, викликайте сни та видіння, які вам потрібно побачити просто зараз. Прокинувшись, обов’язково запишіть побачене в щоденник снів, – радить авторка. – Робіть це кілька ночей поспіль, і ви почнете помічати різницю між тим, що вам сниться, коли у вас менструація, і коли її немає. Що ця частина місячного циклу намагається вам сказати? Чи надходять якісь теми, символи чи повідомлення?"

Менструації та кров можуть бути об'єктом досліджень у перформансах. Ось приклад.

Менструальну кров також використовують у живописі. Замість фарби. Well, OK.

Псевдонауковий погляд

Слизова матки багата на стовбурові клітини. Отже, і менструальна кров також, – вважають користувачі. Плюс поживні речовини. Можливо, bloody masking – це первісна та бюджетна hand-made альтернатива плазмоліфтингу? (нагадаємо, це процедура, коли власну кров пацієнта центрифугують у спеціальному апараті, опісля плазму збагачують тромбоцитами, що містять фактори росту, та вводять в обличчя, тіло або шкіру голови, щоб активувати регенерацію та омолодження шкіри).

Не все так просто. Плазмоліфтинг (PRP), як ясно з назви, передбачає введення плазми в шкіру пацієнта. Плазма – рідка частина крові, з якої видалено червоні та білі кров'яні клітини та яка містить розчинені у воді іони, білки, вуглеводи, солі, біологічно активні речовини (гормони, вітаміни тощо).

Треба сказати, що Vampire Face, знамениту процедуру, яку популяризували знаменитості, вигадала доктор Барбара Штурм. Колись вона працювала ортопединею та спеціалізувалася на лікуванні суглобів. Серед її зіркових пацієнтів був баскетболіст Кобі Браянт, для якого Барбара з колегами розробили протокол "Процедура Кобі". Тоді клітини крові пацієнта використовувалися для виробництва білків, щоб прискорити процес загоєння. В 2003 році Барбара застосувала цей принцип при розробці крему Dr. Barbara Sturm MC1. Для його створення у пацієнта брали кров, а потім, після відповідного оброблення, додавали до крему, що індивідуально виготовлювався для кожного пацієнта. Вже після цього виник бум на "криваві" процедури та відповідні селфі просто з лікарняних ліжок.

@kimkardashian
Як добувають кров для масок

ОК, припустимо, що при зовнішньому застосуванні стовбурові клітини з менструальної крові дадуть шкірі багато користі. Як добувають субстанцію?

Варіант № 1: руками (дуже чистими руками). Наносять маску, як і звичайну з баночки або тюбика. Просто в ролі тюбика – піхва.

Варіант № 2 – менструальна чаша.

Варіант № 3 звучить надто фізіологічно, але, можливо, вам варто знати, що користувачі замість пензля для нанесення маски використовують тампон. Який вже всотав достатньо рідини.

Правила поводження з фізіологічними субстанціями

Лікарі застерігають: наносити менструальні виділення на обличчя – небезпечно. По-перше, жоден із зазначених вище способів не може бути стерильним. По-друге, кров може містити бактерії, піт тощо. Гінекологічні інфекційні захворювання – дуже розповсюджені, отже, не варто намагатися перенести бактерії та віруси з піхви на обличчя (особливо, вражене такими захворюваннями, як акне або екзема).

Якщо навіть викладене вище не здатне зупинити дослідницький азарт, то хоча б обмежтесь використанням власної крові. Нагадаємо, через кров можна інфікуватися захворюваннями, що передаються статевим шляхом, в тому числі вірусом папіломи людини, герпесом, ВІЛ.

Не следуй за модой — ощущай её

Подписаться

Еще в разделе

Популярное на VOGUE

Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.