5 найгарячіших тренувань з усього світу
Фітнес-експертка Яна Сибіга радить нові модні напрями, які змінюють уявлення про спорт: тіло тренується разом із психікою, а рух стає формою терапії.
Сучасна концепція фітнесу полягає в тому, щоб одночасно навантажити м’язи — і розважитися. Тому заняття спортом дедалі більше нагадують веселе дозвілля. Найцікавіші фітнес-новинки народжуються в США — від катарсичних танців босоніж до функціонального пілатесу з футуристичним обладнанням. Після них повертатися до звичайного залу дуже складно.
The Class
Це 65-хвилинне тренування, що поєднує фізичні вправи з емоційним вивільненням, починається як звичайний клас, але з кожною хвилиною все більше нагадує ритуал вигнання бісів у стилі скандинавського горору "Сонцестояння". Авторка цього спортивного напряму — американська тренерка і фітнес-інфлюенсерка Тарін Тумі, серед підопічних якої — акторки Наомі Воттс і Дрю Беррімор. У програмі — вправи на прес, ноги, руки та сідниці, із власною вагою або мінімальним обладнанням. Після кожного блоку вправ тренерка дуже гучно вмикає улюблену музику (на моєму класі лунали рок-гіти 1970-х), пропонує закрити очі й робити все що заманеться — танцювати, кричати, стрибати. Спочатку це видається дивним, проте з кожним наступним раундом все більше занурюєшся в процес. Наприкінці дійсно відчувається ейфоричне піднесення, немов позбуваєшся всіх накопичених емоцій і рухаєшся так, як давно не рухалась. Заняття проходять босоніж. Доступні тренування онлайн за підпискою.
Pvolve
Цей напрям — функціональне тренування з елементами силового пілатесу — набув популярності через зіркову амбасадорку Дженніфер Еністон. Його прихильники кажуть, що основна ідея — працювати розумно, а не інтенсивно: мовляв, м’язи активуються повільно, контрольовано, за допомогою спеціального обладнання — глайдерів, степперів, дощок, платформ — та нестандартних рухів.
Звучить легко, але в реальності все інакше. Я тренувалась у студії Pvolve у Нью-Йорку — і це виявилося надзвичайно складно. Темп зашвидкий навіть для досвідченого атлета, а щоб опанувати обладнання, яке бачиш уперше, потрібен час. Втім, тренери дуже енергійні та мотивують викладатися до останньої краплі поту. Із зали я вийшла вичавлена, як лимон, а наступного дня все тіло боліло так, що було складно робити найпростіші рухи. Тим часом концепція шириться світом: у Pvolve доступні онлайн-тренування, у США відкрито вже більше десятка студій.
LEKFIT
Метод LEKFIT, розроблений американською хореографкою та фітнес-підприємницею Лорен Клебан, поєднує елементи балету, йоги та пілатесу з високоінтенсивними інтервальними навантаженнями. Всі вправи виконують на мінібатутах, просто під час стрибків: це амортизує суглоби та робить заняття веселішими й енергійнішими. Серед прихильниць методу — акторки Бізі Філіпс, Кейт Мара і Кейт Бекінсейл. Легкі на позір, насправді ці тренування складні й виснажливі, проте дуже корисні: покращують лімфодренаж та кровообіг, допомагаючи позбутися набряків. Калорії спалюються шалено, а м'язи корпусу швидко міцнішають. Бонус — поліпшення координації.
Surfset
Тренування Surfset натхнені серфінгом і спочатку позиціонувалися як спосіб підтримувати форму в сезон холодних хвиль, але швидко перейшли до категорії цікавих фітнес-активностей для всіх охочих. Заняття проходять на спеціальних дошках, що нагадують серферські: вони закріплені на хиткій і чутливій до рухів основі, повністю відтворюючи відчуття серфінгу на хвилях. На дошки можна спиратися, як на звичайну тренувальну лавку, застрибувати, як на бокс для кросфіту, або просто лягати й імітувати греблю. Програма поєднує елементи кардіо, силових навантажень і вправ на баланс: ідеально для зміцнення м’язів кора, спини та ніг. Щоб утримувати рівновагу, автоматично активуються м’язи-стабілізатори, які дуже важко задіяти у звичайних тренуваннях. Це допомагає покращити фізичну форму та спалити калорії, проте розплачуватися доведеться жорсткою крепатурою. Повноцінною заміною всіх тренувань Surfset не стане, але як веселе доповнення до рутинних групових класів і "качалок" спрацює ідеально.
Humming Puppy
Цей різновид йоги родом з Австралії швидко здобув популярність у США. Стандартні асани виконуються в приміщенні, яке буквально гуде — вібрує на частотах 40 Гц і 7,83 Гц. Перша — так званий гамма-діапазон — за даними нейрофізіологічних досліджень, активує розум і підвищує концентрацію. Частоту 7,83 Гц називають "диханням Землі" — вважається, що на ній "пульсує" планета і вона допомагає розслабитися й увійти в медитативний стан. Атмосферу в залі, де проходять тренування, створюють не лише звукові вібрації: там приглушене світло і добре прогріте повітря, як для гарячої йоги. Це покращує гнучкість, балансує нервову систему і знижує рівень стресу. Відчуття незвичні: фоновий звук то дратує, то заспокоює, але врешті можна призвичаїтись. Раджу це тренування не зранку — тоді буде важко прокинутись, — а ввечері: білий шум налаштовує на розслаблення та мирний сон.