На стан наших п'ят упливає все, від вологості, тепла й сонячного світла до незручного взуття, високої активності й навіть продуктів харчування. Тому якщо ваші п'яти стали твердими й сухими, а звертатися до майстра ніяково (буває й таке), ці 5 кроків допоможуть привести до ладу ваші ступні, пальці й нігті якісно в домашніх умовах.
Нігті на ногах зараз не в найкращому стані? Це нормально. Зі слів ортопеда Діни Гохіл, "підвищений вплив ультрафіолетових променів може призвести до ламкості нігтів, появи хвиль на нігтьовій пластині і навіть до жовтизни".
Добра новина полягає в тому, що на це можна вплинути. Найпростіший спосіб — за допомогою харчування, а саме продуктів, багатих на поживні речовини, або завдяки вітамінним і мінеральним добавкам.
Нігті складаються з кератину, який є одним із видів білка. Гохіл рекомендує включати у свій раціон не лише достатню кількість білка, але й магній, який відіграє ключову роль у синтезі білка. До продуктів з високим умістом магнію належать бобові, листова зелень і насіння.
Щоб нігті отримували достатню кількість кисню, слід збільшити споживання заліза, яке міститься в квасолі, шпинаті, червоному м'ясі й броколі.
З відновленням кольору нігтів допоможе вітамін В, зокрема біотин, який допомагає зменшити ламкість і крихкість нігтів. Тому в раціоні мають бути такі продукти, як банани, овес, арахіс, м'ясо птиці, соєві боби, йогурт, яйця, дріжджі, авокадо і солодка картопля. Вітамін С теж потрібен, позаяк він стимулює вироблення колагену. Зверніть увагу на цитрусові, солодкий перець, калину, полуницю, капусту й ківі.
Щодо косметичних засобів, Голхіл рекомендує вибирати продукти з натуральних інгредієнтів. "Для нігтів я люблю використовувати олію, — зазначає вона. — Я з’ясувала, що вона сприяє не тільки зростанню, але й допомагає зміцнити нігті, знижує їхню ламкість і справляється з тріщинами. Це просто й ефективно, і є вдома у більшості людей".
Для тих же, хто потребує серйознішого лікування, існують клініки, де пропонують лікування нігтів, під час якого можна видалити верхній шар ураженого нігтя і запустити процес відновлення.
Буває спокуса замазати всі шорсткості на нігтях свіжим шаром лаку. Але важливо використовувати правильні засоби, інакше є ризик ще більше зашкодити нігтям. Поки ви лікуєте свої нігті і ступні, краще уникати покриття гельлаком через уплив ультрафіолетових променів, а також тому, що його тривале використання може призвести до ламкості і зневоднення, а процес зняття лаку може травмувати нігті. Замість цього краще використовувати звичайний лак з нетоксичним складом.
І завжди використовуйте базове покриття, щоб захистити ніготь, зменшити ймовірність пожовтіння і допомогти згладити хвилі, особливо на слабких і ламких нігтях.
Одна із явних ознак постлітніх ніг — ущільнення шкіри на п'ятах і подушечках. Упоратися з цим допоможе хороший скраб для ніг.
"Скраби для ніг чудово відлущують мертву шкіру, яка знаходиться на поверхні, — каже Гохіл. — Ви можете використовувати різні скраби, проте найкраще із завданням впорається сольовий, тому що він трохи абразивніший для підошви ніг порівняно з цукровим скрабом, до того ж, сіль має антибактеріальні властивості".
Інший домашній засіб — використовувати пилочку для ніг на ділянках з твердої шкіри кілька разів на тиждень. "Пилочку використовуйте тільки на сухій шкірі і не тріть занадто сильно спочатку, щоб не перестаратися й уникнути больових відчуттів", — попереджає Гохіл.
Після того, як ви впораєтеся із затверділою шкірою, можна приділити час тріщинам. Тріщини — наслідок зневоднення, тому тут потрібен хороший крем для ніг.
"На ринку представлені різні креми, але я настійливо рекомендую використовувати хороший крем для ніг, щоб підтримувати ваші ноги в найкращому вигляді", — каже Гохіл. "Звичайний крем для тіла буде малоефективним. Спеціальний же крем для ніг проникає у верхні шари шкіри й додатково зволожує. Це забезпечує еластичність шкіри і є профілактикою появи твердих ділянок".
Вибирайте креми на основі керамідів з умістом сечовини (не менше 10%), яка зберігає шкіру зволоженою, розгладжує її і зменшує скупчення відмерлих клітин.
Від в'єтнамок до сандалій, теплої пори року складно знайти взуття, яке забезпечить ногам потрібну підтримку. Як наслідок, підвищене навантаження на стопи може призвести до болю в ногах, а це означає, що час змінити взуття.
"Якщо у вас середній або високий підйом стопи, то ногам доводиться старанніше працювати, щоб одночасно утримувати рівновагу і взуття під час ходьби", — пояснює Гохіл. "Важливо носити правильне взуття, щоб підтримувати здоров'я ніг і забезпечувати їм комфорт". Намагайтеся уникати плаского взуття, вибираючи взуття з гумовою підошвою або аркою на устілці.
Текст: Tish Weinstock
За матеріалами vogue.co.uk