Сила поколінь у новій колекції кераміки Hetmans’ka by LoraShen

Нова колекція Hetmans’ka, створена на власній мануфактурі бренду LoraShen у Києві, покликана віднайти силу поколінь українського народу. Ідея створення колекції виникла на початку 2022 року, ще перед початком повномасштабного вторгнення, та мала на меті відтворити та популяризувати маловідомі ботанічні узори у стилі українського бароко часів козацтва та нагадати про важливість традиції гостинності, що так цінувалася нашими предками.

Так з‘явилася самобутня колекція, як ще один спосіб віднайти самоідентифікацію нації. Ботанічні узори часів українського бароко, що прикрашали одяг гетьманських старшин Козацької ради кінця XVI – XVII сторіччя послужили основою сюжетів на вазах та предметах побуту нової колекції. Вишукані квіти та рослини, що тягнуться до неба кожним листком та пелюстком, як символ жаги до життя, як символ заможності та шляхетності духу.

Форми, в яких вилита кераміка – макітри, глечики, горщики, скрині-яйця, глибокі тарілки – були обрані як найбільш характерні та вживані у побуті речі українців. Вони призвані підкреслити любов українців до традиції приймати гостей з хлібом та сіллю, таке частування здавна вважалося добрим знаком для господарів. Тарілка та вази, розмальовані майстринями вручну, можуть служити як декоративним елементом в інтер‘єрі для прикрашання, а разом з тим мають зручну утилітарну функцію і чудово підходять для сервірування столу: макітра у двох розмірах для подачі хліба, вареників, дерунів, пологі тарілки для м‘ясних та сирних нарізок, фруктів та овочів, глечики та горщики – для букетів і посудом для зберігання молока, наливок, домашнього вина.

Обрані керамічні вироби з колекції оздоблені золотом у 24 карати – спеціальна кастомізація у колекції на знак заможності та розквіту нації. Ще одна цінність даної колекції – вона зроблена з керамічного сплаву з заводу зі Слов‘янська. На початку повномасштабної війни компанія закупила велику партію керамічного матеріалу на власний ризик, яку власне і використовувала при створенні нової колекції. А навесні 2023 року з’явилася гарна новина, що завод знов почав функціонувати. То ж, весь матеріал колекції Hetmans’ka український.

Колекція представлена на вебсайті бренду. Офлайн у салонах-магазинах LoraShen у Києві:

  • LoraShen Studio, просп.Лобановського, 119/2
  • LoraShen IQ Business Center, вул. Болсунівська 13-15

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.