Made in Ukraine: 5 символічних подарунків до Дня Конституції

28 червня українці святкують День Конституції, який може стати чудовою нагодою порадувати себе символічним подарунком, зробленим Made in Ukraine.

Сорочка Gunia Project

Команда Gunia Project продовжує шукати натхнення в українській культурі, знаходячи цікаві кути взаємодії з нашою спадщиною. В новій колекції Наталія Каменська та Марія Гаврілюк представили сорочку з назвою "Теодезія", яка прикрашена вишивкою рішельє, що нагадує традиційну українську техніку витинання. "У цьому орнаменті ми переосмислили літні асоціації та русалку з дерев’яного сволока 1836 року Данили Еколюка", — розповідають у Gunia Project.

Прикраса Dukachi

Український ювелірний бренд Dukachi, що інтерпретує українську культурну спадщину та ручні техніки у вигляді сучасних ювелірних прикрас, представляє новий весняний дроп. Лялька-мотанка "Веснянка" є прототипом традиційної солом’яної ляльки обрядового значення, що виготовлялась з соломи, трави, кукурудзи, очерету та була невід’ємною частиною сільського побуту в Україні протягом ХХ століття. У новій роботі команда Dukachi інтерпретує ляльку у формі мінімалістичної підвіски, що складається з 16 деталей, кожна з яких з’єднується вручну. Голова ж ляльки прикрашена вінком — обов’язковим атрибутом весняних та літніх обрядових свят і ритуалів.

Книга "Сучасна українська проза та поезія", Vogue Ukraine

Цього літа команда Vogue Ukraine випустила колекційне видання "Сучасна українська проза та поезія", яке охоплює нові твори вісімнадцяти видатних українських письменників і письменниць. Твори в ній написані спеціально для Vogue Ukraine. Під обкладинкою зібрані голоси сучасних українських прозаїків і поетів: Сергія Жадана, Євгенії Кузнєцової, Мар'яни Савки, Ірини Цілик, Оксани Забужко, Тетяни Малярчук, Олі Русіної, Ірини Славінської, Тетяни Власової, Людмили Горової, Катерини Калитко, Олександра Михеда, Мирослава Лаюка, Гаськи Шиян, Міріам Драгіної, Ірени Карпи, Ольги Купріян та Ганни Улюри. Ілюстрації створила всесвітньо визнана фотографка і художниця українського походження Oлена Ємчук.

Сумка PODYH

PODYH — бренд, який шукає натхнення в українській народній архітектурі. В одній із останніх колекцій марка представила сумку Dranka Bag, котра відтворила метод покриття даху дерев’яними плашками — дранку. Форма самого аксесуару також нагадує про форму даху традиційної сільської хати. "Ця архітектура ніби пам’ятник дереву, глині й соломі, що пройшли крізь часи, свідчення неймовірної технічної думки. Коли торкаєшся цього спадку, відчуваєш весь той величезний культурний пласт і багатогранний талант українського народу", — розповідає дизайнерка бренду Дар’я Плаксюк.

Сережки Bevza

Світлана Бевза вміє працювати із сенсами та показувати українську спадщину сучасно. Кілька років тому вона представила прикраси у вигляді колосків пшениці, які того року набули особливого значення для усіх українців, потім дизайнерка "оживила" калину, а остання її робота — мінімалістична версія верби. Бренд представив її напередодні Великодня, але її можна додати в будь-який образ.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.