7 театральних прем'єр, які варто побачити в лютому
Серед найцікавіших театральних прем'єр місяця – "Орландо" за романом Вірджинії Вулф із зірковим акторським складом, "Реквієм" Моцарта в Театрі Франка та абсурдистська вистава "Урок" в Малому театрі.
"Картотека"
4, 14, 15 лютого, Молодий театр

Вистава "Картотека" за п'єсою польського драматурга Тадеуша Ружевича – актуальна для сучасної України історія про пам'ять та травми. У центрі сюжету – чоловік, який втратив цілісність власної пам’яті та намагається зібрати себе з уламків спогадів, образів і голосів минулого. Його свідомість розірвана на картки – сторінки життя, що хаотично змішані. Кожна зустріч, кожен фрагмент – це спроба зрозуміти, ким ми є у світі, де історія постійно змінюється.
Вистава "Картотека" постає як метафора колективної пам’яті: персонажі тут не стільки окремі особистості, скільки тіні й функції, що відбивають різні аспекти понівеченого досвіду. Постави "Картотеку" режисер Андрій Бакіров.
"Наш клас"
13, 14 лютого, Національний академічний театр Франка

Головний герой Абрам живе своє спокійне життя в Америці. Він поважний рабин, забезпечений і сповнений віри в Бога та людей. Та все змінюється, коли одного дня до нього приїжджає давня подруга дитинства, що приносить із собою страшну правду — про рідне містечко, про війну, про однокласників, які колись були дітьми, а згодом стали і свідками, і жертвами історії.
"Наш клас" — п’єса польського автора Тадеуша Слободзяника, написана на основі реальних подій, що відбулися в єврейському містечку Єдвабне під час Другої світової війни. Її ставлять у театрах Лондона, Варшави, Нью-Йорка, а тепер її інтерпретація тепер з’явилась на сцені Національного театру Франка в постановці молодого режисера Станіслава Іванова.
"Чуваки 2.0"
13 лютого, Сцена 6

Чуваки 2.0" – назва оновленої вистави "Чуваки не святкують, або Ukrainian" режисера Максима Голенка за творами Руслана Горового. Це історія чоловіка, який розповідає про своє дитинство і юність в Конотопі, навчання в Києві, про Майдан, АТО, дружбу, любов та зраду одночасно. І, звичайно, про всіх нас після 24 лютого 2024 року. В головних ролях Дмитро Усов та Руслан Горовий.
"Реквієм"
20 лютого, Національний академічний театр Франка

Режисер Євген Лавренчук разом із диригентом Теодором Кухарем та музикантами переосмислює легендарний "Реквієм" Моцарта як історію маленької, випадкової людини, зануреної в конкретний час і простір. Цей "Реквієм" — не про смерть, а про життя, яке продовжує звучати після останньої ноти, розповідають у театрі.
Це спільний прєкт Національного будинку музики та Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Вперше в Україні цей твір звучить у редакції американського музикознавця та композитора Роберта Левіна, який реконструює оригінальну логіку та драматургію Моцартового задуму.
"Урок"
21, 22 лютого, Малий театр

У Малому театрі ставлять одну з найвідоміших абсурдитських творів світової літератури – "Урок" Ежена Йонеско. За сюжетом, скромна учениця приходить до професора на приватне заняття. Спершу – арифметика та граматика, але згодом звичайний урок починає перетворюватись на дуель: мова стає знаряддям влади, знання – формою насильства, а навчання – механізмом підкорення, а те, що мало просвітлювати, перетворюється на пітьму... Чи здатне людство в абсурді, в якому живе, зробити роботу над помилками? Чи це і є кінець цивілізації?
"Солоне молоко"
21 лютого, Палац "Україна"

Вистава "Солоне молоко" поставлена за мотивами п'єси "Непорозуміння" Альбера Камю. Вона розповідає про мати та доньку, що живуть в глухому містечку та мають пансіонат, де приймають гостей, але насправді – грабують їх та вбивають. Одонго вечора в готель приходить чоловік, сповнений надії на нове життя...
"Солоне молоко" – вистава, створена в межах майстерні Івана Уривського командою його студентів. Поставив "Солоне молоко" Максим Свець, який також відомий як постановник (разом із Тетяною Костинюк) театральної програми "Вирію", а в головних ролях – актори-студенти Марія Шуліка, Юлія Ступерська, Дмитро Короленко, Діана Чорна та акторка театр на Ліовму березі Тетяна Круліковська.
"Орландо"
27, 28 лютого, КИТ (ВДНГ)
У павільйоні КИТ відбудеться прем'єра вистави "Орландо" за культовим романом Вірджинії Вулф. Це стане перше прочитання "Орландо" на театральній сцені в Україні. У центрі сюжету – розповідь про чоловіка Орландо, який проходить крізь століття та змінює соціальні ролі. Це історія про свободу, кохання, самотність, гідність та виживання людини, що не вписується в чужі уявлення і шукає власний шлях.
"Орландо" – незалежна постановка, яка зібрала справжніх зірок з різних театрів: у головних ролях Олена Хохлаткіна, Марина Кошкіна, Ілля Чопоров, Марія Рудковська, Христя Люба та інші. Режисерка вистави – Тетяна Костинюк (майстерня Івана Уривського).