До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Україна незламна: 5 концертів класичної музики до роковин вторгнення

Вже майже два роки триває повномасштабне вторгнення, а українська культура залишається голосом країни, розповідаючи світу історії про те, якою є сучасна Україна. Напередодні другої річниці повномасштабної війни ми зібрали найважливіші концерти класичної музики, які пройдуть в Україні та Європі, адже сьогодні особливо важливо, аби наша культура звучала.

"Україна незламна". Бетховен, Станкович, Полева, Пепан

24 лютого о 19:00, Національна філармонія України

Реклама

Масштабний концерт підготували до роковин вторгнення в Національній філармонії. Концерт Академічного симфонічного оркестру під орудою дириґента Сергія Голубничого відкриє бетховенська "Увертюра Леонора №3", яка вважається однією з найбільш монументальних увертюр в історії музики. Українська музика буде представлена творами двох сучасних композиторів, Євгена Станковича та Вікторії Полевої. Зокрема слухачі почують Другий скрипковий концерт, написаний невдовзі після подій Помаранчевого майдану 2004 і який вважається вершиною інструментальної творчості Станковича. Також у програмі "Bucha. Lacrimosa" Вікторії Полевої — оплакування, увічнення в мистецтві пам’яті про сотні мирних жителів, закатованих росіянами в березні 2022 в містечку Буча. У фіналі програми прозвучить музика сучасної французької композиторки Камій Пепан – "На вістрі бурі".

Концерт відбудеться в партнерстві з Паризькою філармонією в межах місії підтримки українських музикантів, якою керує Анна Ставиченко. Трансляція концерту – на сайті Паризької філармонії Philharmonie Live.

Серія концертів Національного ансамблю солістів "Київська Камерата" та оркестру Mriya

23 лютого Потсдам; 24 лютого Берлін; 25 лютого Лейпціг

У Берліні, Постдамі та Лейпцигу до роковин вторгнення відбудеться серія концертів Національного ансамблю солістів "Київська Камерата" та молодого оркестру Mriya, створеного навесні 2022 року з тих музикантів, які знайшли прихиcток у Європі. У концерті прозвучать твори як світових композиторів Генріха Франца фон Бібера та Фелікса Мендельсон-Бартольді, так і українських — Олександра Родіна, Ганни Гаврилець та Золтана Альмаші. Зокрема, європейська публіка почує знаковий твір Альмаші "Місто Марії", написаний 2023 року та присвячений Маріуполю.

"Київська камерата"

Концерти оркестрів Mriya та Національного ансамблю солістів "Київська Камерата" відбудуться під орудою молодого відомого диригента Рока Фаргаса. Солістка концерту — знаменита українська скрипалька, народна артистка України Богдана Півненко, а ініціаторка серії концертів — Катерина Супрун.

Виступ оркестру Mriya у Берлінській філармонії

""Український триптих", Kyiv Symphony Orchestra

23 лютого Гера (Німеччина); 24 лютого Альтенбург

У Німеччині відбудеться світова прем’єра монументального твору "Український триптих" для сопрано, цимбал, електрогітари та оркестру. Це твір, написаний німецьким композитором Клаусом-Штеффена Манкопфом спеціально для відомого українського оркестру Kyiv Symphony Orchestra, який складається з трьох частин ("Голодомор", "Єврейський цвинтар в Варшаві", "Бомба Кубрика") та, за словами автора, присвячений вільному українському народові.

У другій частині за участю одного з найяскравіших українських скрипалів Валерія Соколова прозвучить Концерт для скрипки з оркестром Євгена Станковича. Разом з ним — "Метаморфози" Ріхарда Штрауса, написані у 1945 році як рефлексія до трагічних наслідків Другої світової війни, та увертюра "Егмонт" Людвіга ван Бетховена, створена у 1810 році для постановки однойменної драми Гьоте. Завершатиме концерти Молитва за Україну Миколи Лисенка "Боже великий, єдиний". Диригент — Віталій Протасов.

"Псальми війни"

24 лютого, Львівська Національна опера

Фото: Львівська Національна опера

Львівська Національна опера представляє прем'єру "Псальми війни" — перший монументальний музичний твір на тему російсько-української війни. Композиція на музику Євгена Станковича та лібрето Василя Вовкуна — це спроба максимально наблизитись до реальних подій, які ми переживаємо сьогодні; твір-заклик до боротьби та спротиву, розповідають у театрі. У композиції використані поезії Тараса Шевченка, Ліни Костенко, козацька народна пісня та уривки Давидових Псалмів.

Сольні партії виконують Анастасія Яценко, Галина Гончарова, Назар Павленко, Олексій Кувітанов.

"Реквієм", Моцарт

24 лютого в Національній опері

24 лютого на сцені Національної опери прозвучить один з найвідоміших та найшанованіших творів Моцарта — "Реквієм", останній незавершений твір великого композитора. Реквієм, що стане присвятою боротьбі українського народу за власну незалежність та існування, виконають солісти театру — Тарас Штонда, Тетяна Ганіна, Ірина Петрова, Дмитро Іванченко, хор та Симфонічний оркестр Національної опери України під керівництвом диригента Богдана Пліша.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.