До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

У віденському Бельведері відкривається виставка "В епіцентрі бурі: модернізм в Україні"

23 лютого в Бельведері, одному з найпопулярніших музеїв світу, відкривається виставка "В епіцентрі бурі: модернізм в Україні 1900–1930-х років". Відень — третє місце Європи, яке побачить колекцію українського модернізму: вперше виставка була представлена в Національному музеї Тиссена-Борнеміси в Мадриді восени 2022 року, потім експонувалася у музеї Людвіга в Кельні та в Королівському музеї образотворчого мистецтва Бельгії.

Скетч до балету Броніслави Ніжинської, 1919; Давід Бурлюк

"В епіцентрі бурі: модернізм в Україні" представляє 112 робіт українських художників-модерністів, деякі з яких донині були відомі в світі як частина російського модернізму. Казимир Малевич, Ель Лисицький, Соня Делоне, Олександра Екстер, Анатоль Петрицький, Олександр Богомазов, Віктор Пальмов, Всеволод Максимович, Василь і Федір Кричевські, Олександр Мурашко та інші — проєкт наочно демонструє, що український модернізм завжди був і є потужною частиною модернізму світового. Виставка охоплює доробок митців з Києва, Харкова, Одеси, Полтави та Львова.

Реклама
"Портрет Михайла Семенка", 1929; Анатоль Петрицький
"Пилярі", 1927; Олександр Богомазов

Кураторська група — Костянтин Акінша та Катя Денисова, Марина Дроботюк та Олена Кашуба-Вольвач, асистент кураторів — Мирослав Галяк. Виставка у Відні проходить за ініціативи Національного музею Тиссена-Борнеміси (Мадрид) і триватиме до 2 червня.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.