До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

7 найцікавіших виставок лютого у Києві

У лютому мистецьке життя в Києві дуже насичене. У нашому гіді виставками столиці — проєкт, присвячений творчості художників-емігрантів початку XX століття, дослідження трагедії Голокосту у Бабиному Яру та мистецтво нейровідмінних художників.

"По живому"

З 26 січня, виставковий центр "Жива пам'ять", НІМЗ "Бабин Яр"

Реклама

Виставковий проєкт "По живому" об'єднує роботи двох легендарних українських митців — Матвія Вайсберга та Олександра Животкова. Вайсберг представляє живописні роботи "Птах над Біркенау" та "Єврейський цвинтар у Бердичеві", що нагадують суспільству про горе єврейського народу, і серію картин "Сім днів". Животков демонструє рельєфи, що передають сучасну трагедію України, яка протистоїть російській агресії. Також на виставці репрезентовані документальні відеоархіви трагічних наслідків Голокосту в Україні та відеоробота "Війна" режисера Олега Соснова, фотографа Олександра Глядєлова та композитора Антона Байбакова, заснована на хроніці першого року вторгнення росії в Україну.

"Червоноград"

З 6 до 18 лютого, Центр сучасного мистецтва М17

"Нове старе місто", Юрій Болса
"Нове старе місто", Юрій Болса

"Червоноград" — виставка молодого митця Юрія Болса, в який він міркує про стосунки з містом, оточенням та самим собою. Червоноград — маленьке шахтарське містечко на заході України, де виріс художник. У виставці через інсталяції, графіку та живописні роботи він порушує теми меншовартості, булінгу, соціальних стереотипів у маленькому індустріальному місті, яких насправді так багато у пострадянській Україні.

Презентація нових надходжень. Марґіт, Йоланта та інші львів’янки

1–3 лютого, Національний художній музей

На початку лютого в Національному художньому музеї України презентують нові надходження в колекцію. В музеї кажуть, що це безпрецедентна подія, адже колекція поповнилася у розпал повномасштабної війни творами періоду, який практично не представлений у збірці НАМУ. Дві роботи — Марґіт Сельської та Люни-Амалії Дрекслер — стають початком розмови про феномен жінок-художниць об’єднання artes та їхню творчість в колі львівського модернізму.

Крім колажу Марґіт Сельської та скульптури Люни-Амалії Дрекслер, в експозиції глядачі побачать невідомі досі фотографії Александера Кшивоблоцького 1930-х років, архівні матеріали, а також портрет Дебори Фогель сучасного художника Влодка Костирка.

"Українська колекційна графіка ХХ — ХХІ століття"

З 25 січня до 6 лютого, аукціонний дім Goldens

Жанрова сцена за мотивами повісті І. Нечуя-Левицького
Жанрова сцена за мотивами повісті І. Нечуя-Левицького "Кайдашева сім’я" (1963 р); Віктор Зарецький

Аукціонний дім Goldens презентує добірку графіки українських митців. На виставці можна побачити роботи початку ХХ століття низки видатних митців, як-от Михайла Жука, Григорія Світлицького та Михайла Дерегуса, а також графіку другої половини ХХ століття, зокрема представників львівської, одеської, закарпатської та київської шкіл живопису, а також митців-емігрантів та представників андеґраунду — від Ліберта Фейгіна та Федора Тетянича до Алли Горської та Ади Рибачук. Паралельно з виставкою триває онлайн-аукціон.

"Ідентичність"

З 31 січня до 29 лютого, галерея Avangarden

"Калина", автор Ганна Богачук
"Калина", автор Ганна Богачук

Ганна Богачук — молода українська художниця, яка працює у техніках живопису та відеоарту. У новий серії робіт вона вступає у безпосередню взаємодію з глядачами та збирає їхні рефлексії на тему власної ідентичності. Виставка створена разом з українцями, які поділилися з Ганною своїми історіями, спогадами та архівними фотографіями і відповідали на запитання: "Коли ти вперше відчув/ла себе українцем/українкою?". На основі цих досліджень Ганна створила серію артоб'єктів, які розповідають історії героїв проєкту.

Виставка українських емігрантів "На теренах чужини"

З 2 лютого до 2 березня, галерея НЮ Арт

"Натюрморт Танжер Марокко", Давид Бурлюк
"Натюрморт Танжер Марокко", Давид Бурлюк

Виставка представляє роботи понад двадцяти видатних українських митців-емігрантів, що жили та працювали у Європі на початку XX століття. Серед них — засновник футуризму Давид Бурлюк, метр кубістичної скульптури Олександр Архипенко, співзасновниця модної течії "орфізм" Соня Делоне, а також Василь Кричевський, Олексій Грищенко та інші. Ці митці є представниками першої хвилі еміграції у 1910–1920 роках, а їхня художня практика є важливою частиною світової культури.

"притоннормально"

З 29 січня до 12 лютого

Виставка "притоннормально" — це колаборація студій "Притон Краси" та "ательєнормально", яка представляє роботи двох художниць — Анни Сапон та Ірини Голобородько. Це результат кількарічної праці відомої у Києві студії "ательєнормально" — самоініційованої незалежної студії для художників з синдромом Дауна та без, якою керують митці Станіслав Туріна та Катерина Лібкінд. Зокрема, на виставці представлять килим, створений у техніці тафтингу, який вже в квітні стане частиною групового проєкту "Плетіння сіток" в Національному павільйоні України на Венеційській бієнале.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.