До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

5 захопливих книжок про всесвіт Vogue, які варто прочитати

У видавництві Yakaboo Publishing вийшла "Анна" — найбільш відвертий і повний портрет Анни Вінтур, як називає цю книгу The New York Times. Розповідаємо про неї, а також ще кілька розкішних видань, які занурюють у всесвіт Vogue: від мемуарів легендарної Діани Вріланд до іронічного щоденника колишньої головної редакторки британського Vogue Олександри Шульман.

"Diana Vreeland Memos: The Vogue Years"

Реклама

Понад вісім років велика Діана Вріланд керувала американським Vogue (1963-1971) і привела на його шпальти Еді Седжвік, Твіггі, а також сексуальну революцію та зовсім нові для тодішніх модних часописів теми, як-от здоров'я чи мистецтво. Під керівництвом Діани журнал став по-справжньому інноваційним, ну а сама Вріланд мала специфічний стиль роботи: вона рідко проводила зустрічі та спілкувалася зі своїми співробітниками та фотографами за допомогою записок, надиктованих в офісі чи квартирі на Парк-авеню. Ця книга — надзвичайна компіляція з понад 250 фрагментів особистого листування Вріланд, які включають листи до Сесіла Бітона, Горста П. Горста, Верушки та Крістобаля Баленсіаги, а також записки до її колег у Vogue. "Diana Vreeland Memos: The Vogue Years" — унікальна можливість зазирнути у всесвіт геніальної, сміливої, творчої редакторки Vogue.

"Анна. Біографія", Емі Оделл

Якщо ви прагнете знати всі подробиці про життя, звички та характер Анни Вінтур, то навряд чи знайдете більш повний її портрет, ніж у книзі журналістки Емі Оделл, що вийшла 2022 року. Оделл, яка має власний досвід співпраці з Анною, починає свою розповідь здалеку, малюючи портрет родини Анни та розповідаючи про те, яким був її батько, успішний британський журналіст Чарльз Вінтур, які стосунки у них були в родині; про підліткові роки Анни Вінтур, про її романи, улюблені бренди тощо.

Найцікавіше в "Анні" починається власне з кінця 1980-х, коли за підтримки артдиректора Vogue Александра Лібермана молоду редакторку призначають на посаду головреда Vogue, звільнивши (раптово) Грейс Мірабеллу. Книга написана насамперед для людей з індустрії, адже там багато професійних подробиць, які можуть бути не такими цікавими для широкої аудиторії. Проте те, що точно може стати для вас натхненням та мотивацією для розвитку, — це опис звичок Вінтур, яка все життя встає о 6 ранку, виїжджає в офіс до 8:00, водночас принципово залишає кілька вечорів на тиждень вільними для своєї родини, яку, за словами Емі Оделл, холодна та неприступна на перший погляд Анна Вінтур ніжно любить.

"Мої шифонові траншеї", Андре Леон Теллі

Понад 20 років ім'я стиліста та редактора Андре Леона Теллі асоціювалося з Vogue USA, який значно вплинув на світ американської моди, зробивши її більш свідомою та різноманітною. Мемуари Теллі з брутальною назвою "Мої шифонові траншеї" — щирий, вразливий та водночас жорсткий текст про те, хто є хто в моді останніх п’ятдесяти років; а також про те, який шлях довелося пройти темношкірому хлопцю, який виріс на півдні Штатів у 1950-ті у сільській родині та добре знав, що таке расизм.

"Всередині Vogue. Мій щоденник сотого року", Александра Шульман

"Всередині Vogue. Мій щоденник сотого року" колишньої головної редакторки британського Vogue Александра Шульман — одна з найкращих книжок про всесвіт Vogue. Її головна цінність у тому, що книга руйнує стереотипи про редакторів Vogue як про людей, які живуть тільки роботою, адже у щоденнику про свій останній рік у журналі (2017) Шульман пише про свою сім'ю, виховання сина, улюблену кішку, навіть бойлер, звісно, про будні редакції і зовсім небагато про світське життя. Це смішна, кмітлива книга дуже мудрої жінки, антропологині за освітою, яку цікавить життя, зокрема життя і поза офісом Vogue.

Інтерв'ю з Александрою Шульман про роботу над книжкою читайте за посиланням.

Колекційне видання "9 ½ років Vogue в Україні"

Український Vogue відомий у світі фешн-медіа своєю сміливою візуальною мовою та характерним голосом. Саме це демонструє розкішне колекційне видання "9 ½ років Vogue в Україні", яке команда випустила в 2022 році. На сторінках виданнях — найкращі знімання, створені українською редакцією за останні 10 років з найвідомішими моделями та акторками світу: Тільдою Свінтон, Джессікою Честейн, Хлоєю Севіньї. У назві "9 1/2 років Vogue в Україні" символічно відсутня половина року — це посилання на трагічні події та вкрадений війною сезон перед нашим 10-річчям, яке ми мали святкувати 2023 року.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.