КУПИТИ КВИТКИ

7 нових книжок із зимовою атмосферою

Що почитати взимку, на свята? Якщо ви задаєтеся цим питанням, то наша добірка для вас. У ній небанальні книги про Різдво та відчуття свята, від розкішної збірки "Різдвяна класика" з оповіданням українських письменників до детектива Агати Крісті.

"Різдвяна класика", упорядниця Ярина Цимбал

Реклама.

Унікальне видання, яке зібрало 60 коротких оповідань про Різдво та Святвечір від українських письменників. Що можете бути приємніше, ніж затишно влаштуватися біля ялинки та зануритися у магічні оповідання Миколи Гоголя, Олени Пчілки, Лесі Українки, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника та інших класиків, де містична атмосфера переплетена з очікуванням Різдва?..

Також у книзі є сучасний блок, де можна прочитати оповідання Лариси Денисенко, Марини Гримич, Надійки Гербіш, Любка Дереша. Окреме задоволення – вишукана обкладинка та ілюстрації художниці Лади Касьяненко.

Vivat

"Пригоди різдвяного пудингу", Агата Крісті

Вперше українською вийшла збірка Агати Крісті "Пригоди різдвяного пудингу". У головній історії Пуаро відвідує різдвяну вечерю, під час якої в одному зі шматочків пудингу виявляють несподівану знахідку. Детектив, спостерігаючи за іншими гостями і досліджуючи тонкощі людських взаємин, розкриває таємниці та приховані мотиви, які ведуть до справжнього злочинця. Також до збірки входять оповідання "Таємниця іспанської скрині", "Смиренний пес", "Чотири і двадцять дроздів", "Сон" і "Химера Гріншоу", де. окріп Пуаро, ми також зустрічаємося з міс Марпл. Чудовий вибір різдвяного читання для тих, любить детективи.

КСД

"Кутя-челендж та інші різдвяні оповідання"

"Кутя-челендж та інші різдвяні оповідання" – незвичайна святкова збірка, адже атмосфера Різдва тут має сумне забарвлення. Збірка містить оповідання про українських підлітків, що в умовах війни проживають різдвяний час зовсім по-іншому, ніж колись. Хтось опинився в чужій країні і сумує за друзями чи рідними, хтось ходить із таємною колядою в окупованому Криму, хтось втратив найріднішу людину і не може навіть думати про свято. Але кожне оповідання, окрім драматичних історії, водночас розповідає і про те, що фактично головне, що нам потрібно на Різдво – це любов близьких.

Автори книги – 17 українських письменників, серед них Катерина Єгорушкіна, Тетяна Стрижевська, Андрій Бачинський, Юлія Олефір та інші.

Видавництво Старого Лева

"Любовні листи на Різдво", Сью Муркрофт

Події нового роману Сью Муркрофт, популярної британської письменниці та авторки бестселерів Sunday Times, відбуваються у живописному селищі на північному узбережжі Норфолку. Тут живе Медді з маленькою донькою Лайлою та бабусею Руті, а одного дня напередодні Різдва у селищі з'являється таємничий незнайомець Раф. А разом із ним – приховані події минулого Руті та почуття, якому Медді не може опиратися. Проте щойно вона вирішує відкрити серце любові, як до неї починають надходити повідомлення від давно зниклого чоловіка...

"Любовні листи на Різдво" – світла історія про кохання та роднні таємниці.

"Видавництво Старого Лева"

"12 вбивчих днів", Андрейна Кордані

Шанувальники напружених детективів оцінять роман "12 вбивчих днів" авторка янг-едалт літератури Андрейни Кордані. Він розповідає про групу друзів, які ще студентами створили Спільноту вбивчих маскарадів, під час яких розгадували вигадані вбивства. Дванадцять років по тому Спільнота вбивчих маскарадів збирається знову в маєтку Снеллбронх, аби зіграти у гру, декораціями для якої служить атмосфера колядки "Дванадцять днів Різдва". Гра починається, і все наче так само, як і в старі часи, але наступного ранку одну з героїнь, леді Партридж, знаходять мертвою, і тепер героям доведеться в реальності розгадувати таємницю вбивства.

#книголав

"Різдвяні канікули", Сомерсет Моем

Одне з найвідоміших різдвяних класичних оповідань – це "Різдвяні канікули" Сомерсета Моема. Естетський та богемний роман про дорослішання занурює у різдвяні дні в Парижі, куди на канікули приїздить 23-річний англійський студент Чарлі Мейсон. Там Чарлі проводить час із другом Саймоном Фенімором, збіднілим журналістом, який стає одержимим комунізмом. Саймон знайомить юнака з Лідією, повією, яка таким чином спокутує провину свого коханого. Знайомство з нею змінює Чарлі та відкриває йому очі на всі трагедії, які відбуваються не тільки навколо нього, а й в цілому світі. Тонкий психологічний роман про філософію та політику, історію, дорослішання та, звісно, людські стосунки, – у декораціях святкового Парижу.

#книголав

"Під Подушку чи Під Ялинку? Антропологічне дослідження свят", Дар'я Анцибор

Як виникли традиції зимових свят на території України? Чому ми чекаємо Миколая і який він має зв'язок із Сантою? Хто такий Дід Мороз і чи правда, що він – повністю продукт радянської культури? Коли українці почали прикрашати ялинку і чи можна казати, що вона заступила собою дідух? Погодьтеся, більшість з нас наврядчи має відповіді на ці запитання, але знати їх надзвичайно важливо, особливо у часи, коли українці борються за своє існування.

Дар'я Анцибор, фольклористка, антропологиня, наукова співробітниця Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф вже багато років поспіль досліджує українську культуру. Книга "Під подушку чи під ялинку" – фундаментальне антропологічне дослідження Різдва, яке має прочитати кожен з нас.

"Лабораторія"

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.