5 класичних романів про дружбу

Тема дружби не так часто розглядається в художній літературі, як тема кохання чи родинних стосунків. І все-таки це настільки ж складна, цікава і радісна частина людського буття. У Міжнародний день дружби vogue.ua згадує 5 великих творів про надважливість людських взаємин.

"Троє товаришів", Эріх Марія Ремарк

Роман "Троє товаришів" написаний від першої особи — головного героя Роберта Локампа, який дещо розчарувався у житті після страшного досвіду перебування в окопах франко-німецького фронту під час Першої світової війни. Такий самий досвід отримали його товариші Отто Кестер і Готфрід Ленц, з якими він управляє авторемонтною майстернею. Для цих трьох дружба — єдиний прихисток від хаосу, що навколо них.

"Маленький принц", Антуан де Сент-Экзюпері

Це історія про молодого принца, який відвідує різні планети в космосі, в тому числі й Землю, і розмірковує на теми самотності, дружби, любові і втрат. Стиль дитячої книги не скасовує того, що "Маленький принц" — справжній філософський збірник думок і спостережень про життя і людську природу.

"Хлопчик у смугастій піжамі", Джон Бойн

Книга "Хлопчик у смугастій піжамі", сюжет якої побудовано навколо подій Голокосту, розповідає про історію дружби ув'язненого хлопчика на ім'я Шмуель і сина нацистського чиновника Бруно. Вони вибудовують дружбу, що перевершує расизм, трайбалізм, політику і ненависть.

"Володар перстнів", Джон Р.Р. Толкін

Епічна трилогія і фантастичний роман "Володар перстнів" — це історія про героїв, які прагнули врятувати світ від абсолютного зла, Саурона. Для втілення своїх злих бажань Саурон використовував перстень, і щоб протистояти йому, свої зусилля об’єднали казкові хоббіти, ельфи, карлики і люди. Одна з головних тем книги — дружба. Так, Толкін показує читачеві, що дружба може подолати найгірші ситуації.

"Серця трьох", Джек Лондон

Сюжет роману "Серця трьох" оповідає про пригоди молодого нью-йоркського мільйонера Френсіса Моргана, його друга і далекого родича Генрі і чарівної Леонсії — усіх їх об'єднує пошук скарбів Майї і романтичне кохання. Небезпечні поневіряння у Кордильєрах, містичні пророцтва, таємничі печери, де кожен крок таїть у собі смертельну небезпеку, інтриги, підступність ворогів і зрада деяких друзів — ось шлях, який герої роману мають подолати. Роман покликаний пробудити віру у справжню дружбу, справжню любов і такі чесноти людей, як чесність, мужність, шляхетність та самопожертва.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.