Які фільми будуть змагатися за висування на "Оскар" від України

Український оскарівський комітет назвав п’ять стрічок, які потрапили до національного відбору на "Оскар". Які саме фільми змагатимуться за те, аби їх висунули на кінопремію від України, читайте нижче.

"Памфір"

"Памфір" Дмитра Сухолиткого-Собчука — захоплива стрічка з кримінальним сюжетом, яка відкрила нам сучасне українське кіно з абсолютно нового боку. Події відбуваються в буковинському селі напередодні свята Маланки, хоча народне дійство в сюжеті не є центральною подією. У серці історії — сильний та харизматичний чоловік Памфір, який має повернутися до свого контрабандистського минулого, аби врятувати сім’ю. Акторські роботи, костюми, декорації, що переносять нас у самобутній світ Буковини, — фільм гідний того, щоб його висунули на "Оскар" від України.

"20 днів у Маріуполі"

Стрічка журналіста й репортера Мстислава Чернова зображує облогу міста від нападу російських військ уранці 24 лютого 2022 року. Фільм створили члени команди Associated Press, які стали останніми міжнародними журналістами в оточеному Маріуполі: це Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та Василіса Степаненко. Вони продовжили роботу в облозі та зафіксували кадри, які пізніше стали визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи російських злочинів. За роботу в Маріуполі вони отримали Пулітцерівську премію.

"Залізні метелики"

Стрічка документаліста Романа Любого присвячена катастрофі MH17. Влітку 2014 року російські військові в небі над українським Донбасом збили цивільний літак рейсу MH17 з 298 людьми на борту. Російський уряд одразу почав заперечувати свою причетність до трагедії, а пропаганда — працювати на повну потужність. Стрічка розповідає про деталі трагедії, розслідування якої тривало 8 років. Важливий фільм, який має побачити увесь світ.

"ШТТЛ"

Події фільму, знятого в копродукції України та Франції, відбуваються в 1941 році на Заході України. В єврейському поселенні на Львівщині повним ходом ідуть приготування до весілля сина м’ясника і доньки рабина. Інтрига цієї, здавалося б, звичайної події полягає в тому, що наречена Юна любить іншого і він, Мендель, планує її викрадення. Водночас до поселення наближається нацистський ескадрон смерті.

"Терикони"

Документальний фільм режисера Тараса Томенка присвячений історіям дітей Донбасу. Головна героїня стрічки — 15-річна Настя, її батька вбила російська ракета. Режисер розповідає про життя дитини, яка попри все не припиняє мріяти про справедливий світ.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.