Український фільм "Степне" здобув нагороду на фестивалі в Локарно

Українська режисерка Марина Врода отримала приз за найкращу режисерську роботу на кінофестивалі "Локарно". Стрічка "Степне" — її дебютний повнометражний фільм. Під час промови зі сцени одного з найвідоміших кінофестивалів світу Марина Врода згадала кінематографістів, які зараз на фронті, та членів команди, що були вбиті під час повномасштабного вторгнення.

Марина Врода на фестивалі Локарно
Марина Врода на фестивалі Локарно

"Степне" — це історія Анатолія, чоловіка, який повертається додому з великого міста, щоб піклуватися про свою хвору матір. Смерть матері, зустріч з братом та жінкою, яку він любить, змушують його замислитися над життям, яке він прожив, і рішеннями, які він приймав по дорозі. І тоді, перед своєю смертю, мати розповідає Анатолію про скарб, який вона поховала у сараї.

"Степне"

На кінофестивалі Локарно "Степне" назвали кінематографічним шедевром, який зображує "душу українського села".

"Марина Врода створює заплутану розповідь, зосереджену навколо боротьби Анатолія з неминучою втратою, — коментують у рецензії на сайті кінофестивалю. — Фільм побудований як дослідження не лише стосунків між матір’ю та сином, а й людини у стані втрати. Анатолій, як взірець стоїчної східноєвропейської маскулінності, спочатку постає як емоційно холодна постать. Однак протягом усього фільму Врода поступово знімає з нього шари, виявляючи його вразливість, його страх залишитися на самоті та його нездатність виразити свій жах перед смертю матері".

"Степне"

Нагорода Локарно — не перший вагомий приз у біографії Марини Вроди. 2011 року українська режисерка отримала "Золоту пальмову гілку" Венеційського кінофестивалю за короткометражну стрічку "Крос".

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.