Стрічка "20 днів у Маріуполі" виходить в український прокат у серпні

31 серпня в українських кінотеатрах можна побачити документальну картину "20 днів у Маріуполі" пулітцерівського лауреата, режисера Мстислава Чернова. Стрічка зображує облогу міста від самого нападу російських військ уранці 24 лютого 2022 року.

Фільм створили члени команди Associated Press, які стали останніми міжнародними журналістами в оточеному Маріуполі: це Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та Василіса Степаненко. Вони продовжили роботу в облозі та зафіксували кадри, які пізніше стали визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи російських злочинів. За роботу в Маріуполі вони отримали Пулітцерівську премію.

В інтерв'ю українському Vogue Мстислав Чернов розповів про перші дні в Маріуполі та роботу над фільмом: він згадує, що першими днями хотілося забитися в куток бомбосховища, нікуди не виходити, нічого не робити та просто чекати, коли все закінчиться. "Це інстинкт — із ним потрібно боротися. Щодня ти маєш переступити через себе, вийти з того підвалу і знімати. Якщо переступив один-другий-десятий раз, то на одинадцятий це вже трошки легше".

Прем'єра стрічки відбулася на "Санденсі", де фільм здобув Приз глядацьких симпатій. У прокат "20 днів у Маріуполі" виходить 31 серпня.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.