Найкращі європейські фільми 2022 року покажуть на Одеському кінофестивалі

Цього року Одеський кінофестиваль відбудеться одразу в двох містах — власне в Одесі та в Чернівцях. Також в межах фестивалю пройде показ спеціальної програми кращих європейських фільмів. До програми увійшли фестивальні гіти, серед яких учасники та лауреати Каннського, Берлінського, Венеційського та інших міжнародних кінофестивалів. Глядачів чекають покази 40 фільмів.

"Маріуполіс-2"
"Маріуполіс-2"

Зокрема, глядачі побачать документальний фільм "Маріуполіс 2" загиблого литовського режисера Мантаса Квадеравічюса. Минулого року стрічка про життя міста в розпал російсько-української війни отримала один з головних призів Каннського кінофестивалю. Нагадаємо, наприкінці березня 2022 року 45-річного Мантаса, який перебував у Маріуполі й працював над документальним фільмом, взяли у полон і вбили російські окупанти. Стрічку закінчила його наречена Ганна Білоброва.

"Мій злочин"
"Мій злочин"

Також у програмі — кілька гучних європейських прем'єр. Наприклад, лауреат тогорічного Каннського кінофестивалю, сатирична драма "Трикутник смутку" Рубена Естлунда; новий фільм відомого французького режисера Франсуа Озона "Мій злочин", події якого відбуваються в Парижі 30-х років, де юну талановиту акторку звинувачують у вбивстві впливового продюсера; біографічний документальний фільм "Мартін Маржела: своїми словами", присвячений культовому дизайнеру.

"Мартін Маржела: своїми словами"

Також серед цікавих прем'єр: костюмна драма "Корсет", стрічка "Сісі", присвячена австрійській принцесі Сісі, драма "Небезпечний" Фатіха Акіна. Повний список прем'єр можна подивитися на сайті Одеського кінофестивалю.

Покази програми "Кращі європейські фільми від ОМКФ" відбудуться в Одесі з 1 по 30 серпня.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.