5 важливих фільмів про Голокост, які має подивитися кожен

"Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість"

Резолюція ООН від 2005 року

27 січня — важлива дата для всього світу: День пам'яті жертв Голокосту. Саме в цей день 1945 року радянські солдати визволили в'язнів найбільшого у світі нацистського табору в Освенцимі. Загалом за часи Другої світової війни було знищено близько 6 мільйонів євреїв, півтора мільйона з них були діти. У нашій добірці — кілька важливих стрічок про події тих часів, які вкотре нагадують про уроки однієї з найжахливіших трагедій в історії людства.

"Вибір Софі", 1982

Культова на сьогодні стрічка, за яку юна Меріл Стріп отримала свій перший "Оскар" у категорії "Найкраща жіноча роль у головній ролі" (але не перший в її кар'єрі, адже 1979 року вона здобула статуетку як найкраща акторка другого плану за фільм "Крамер проти Крамера"). Меріл Стріп грає роль молодої польської іммігрантки Софі, яка живе в Нью-Йорку разом із коханим, американським євреєм Натаном. Софі пережила Аушвіц, куди її відправили разом з її двома маленькими дітьми, і намагається прийняти своє минуле, але воно переслідує жінку, адже в концтаборі німецький офіцер примусив Софі зробити вибір та вирішити, хто з її дітей виживе...

"Піаніст", 2003

Стрічка Романа Поланскі заснована на згадках відомого польського піаніста Владислава Шпільмана, який пережив Голокост, та зображує стан польських євреїв, коли нацисти вторглися в їхню країну. Історії Голокосту завжди крають серце, і "Піаніст" — один із цих фільмів, якому блискуче та щемко вдається вловити та передати атмосферу цих трагічних подій. Броуді в ролі Шпільмана виглядає неймовірно чесно. Вважається, що саме Шпільман — це найкраща робота актора. Підтвердження тому – премія "Оскар" за найкращу чоловічу роль.

"Іда", 2013

"Іда" (2013) – неймовірної краси кіно про черницю Анну, яка намагається віднайти правду про своє минуле та своїх батьків-євреїв, убитих під час війни німцями. Події відбуваються в 60-ті й розкривають багато неприємних проблем, зокрема післявоєнні репресії, колабораціонізм. В основі стрічки – особиста історія режисера Павла Павліковського: в дитинстві він дізнався, що його бабуся з батькового боку була єврейкою й загинула в одному з концтаборів. У 2015 році "Іда" став першим польським фільмом, який отримав "Оскар" за найкращий фільм іноземною мовою.

"Дружина доглядача зоопарку", 2017

Події фільму розгортаються під час окупації Польщі і розповідають про подружжя Яна та Антоніни Жабинських, зоологів, які натоді були доглядачами Варшавського зоопарку та змогли врятувати від нацистів сотні євреїв. Подружжя сховало євреїв у порожніх клітках для тварин, наразивши себе на небезпеку – вони ризикували своїм життям. Згодом Ян та Антоніна Жабинські отримали титул Праведників світу за свій вчинок. Роль Антоніни Жабинської зіграла ДжессикаЧестейн.

"Заперечення", 2016

Яскрава акторська робота Рейчел Вайс, яка втілилася в роль реальної людини, відомої письменниці та дослідниці Голокосту ДебориЛіпштадт, американки єврейського походження, чия родина врятувалася під час Другої світової війни. У своїй книзі Дебора пише про письменника Девіда Ірвінга, який був відомий тим, що заперечував Голокост. Після публікації книжки Ірвинг подає позов до суду, звинувачуючи Дебору в наклепі, а та у відповідь починає збір доказів того, що Ірвінг бреше, та відправляється в Освенцим для збору фактів... Цікаво, що частина кадрів знята в Аушвіці, а реальна ДебораЛіпштадт високо оцінила роботу Рейчел Вайс.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.