До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Скіфське золото повернулося в Україну

Дійсно добрі новини: скіфське золото нарешті повернулося в Україну з Нідерландів. Про це повідомляє Національний музей історії України. Після майже 10 років судів артефакти з чотирьох музеїв Криму, які були представлені на виставці "Крим: золото й таємниці Чорного моря" в Амстердамі, повернулися до України. Музей Алларда Пірсона передав їх до Національного музею історії України — саме там вони зберігатимуться до деокупації Криму.

Реклама

Нагадаємо, що виставка "Крим: золото й таємниці Чорного моря" тривала в Амстердамі з лютого по серпень 2014 року. На ній було представлено предмети з колекцій Національного музею історії України та чотирьох музеїв Криму: Національного заповідника "Херсонес Таврійський" (Севастополь), Центрального музею Тавриди (Сімферополь), Бахчисарайського історико-культурного заповідника та Керченського історико-археологічного заповідника. Після окупації Криму росія вимагала, аби предмети мистецтва повернулися на півострів, і Нідерланди розпочали суд, що зрештою тривав цілих 10 років.

У грудні 2016 року суд в Амстердамі постановив передати кримські скарби Україні відповідно до Закону про спадщину. Проте повернення зайняло ще сім років — і тільки нинішнього листопада артефакти скіфської доби повернулися в Україну. В Національному музеї історії України зазначають, що йдеться про 565 предметів — зокрема, це античні скульптури, скіфські та сарматські прикраси, китайські лакові шкатулки, яким дві тисячі років.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.