Що показала Україна на бієнале у Венеції: "Паляниця" та проєкти зіркових художників

Найвідоміша у світі виставка сучасного мистецтва – ще один спосіб розповісти світові про Україну. В цьому році на Венеційській бієнале Україна була представлена широко та дуже цікаво – від Національного павільйону з винтонченю роботою харківського художника Павла Макова до зіркових проєктів всесвітньовідомих митців Демієна Герста та Такаші Мураками на виставці "Це Україна: захищаючи свободу", яку організував PinchukArtCentre.

"Це Україна: захищаючи свободу"

Одним з найефектінших нагадувань про Україну в Венеції стала робота зіркового французького художника JR – 45-метрове фото 5-річної дівчинки з Кривого рогу, виставлене у палацці Scuola Grande della Misericordia, де була розташована виставка PinchukArtCentre. Це фото було зроблене на кордоні з Польшею одним з українським фотографів у перші дні повномасштабного вторгення, а пізніше завдяки французькому художнику стало відомим (як і дівчинка Валерія, яка на ньому зображена) на увесь світ і переросло в арт-проєкт.

"Ми збільшили фото до таких розмірів, тому що хотіли сказати: російські літаки бачать зверху все. Вони розуміють, що там є діти, яких вони бомблять щодня", – каже JR у інтервю з vogue.ua. – Вперше ми зобразили це фото на обкладинці Time і воно стало вірусним. Нам вдалося зібрати кошти на допомогу Україні. Потім ми повезли банер з цим фото по містах Європи і ось опинилися у Венеції".

"Це Україна: захищаючи свободу"

Про те, що показала Україна на бієнале у Венеціїї – наш екслюзивний репортаж з бієнале. Яким вийшов Національний павійльон України на бієнале, пропонуємо подивитися в нашому першому відео з бієнале.

Відео: Dima Honcharov, Pavlo Neryanov @teamteam

Журналістка: Валентина Клименко

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.