6 найцікавіших виставок березня в Києві

Виставка, присвячена захисникам Азовсталі, традиційний український костюм та кераміка з колекції музею Пирогово і сучасне мистецтво — зібрали найцікавіші виставки березня, які можна відвідати в Києві.

"Азовсталь: нові сенси"

Національний музей історії України, до 9 березня

До річниці повномасштабної війни в Національному музеї історії України влаштували виставку, яка має на меті нагадати українцям про Азовсталь — металургійний завод, що в березні-квітні 2022 року став справжньою фортецею для українських захисників. На виставці експонують пронизливі світлини бійця полку "Азов" Дмитра Козацького "Ореста", а також через документи, власні речі і спогади розповідають історії захисників Азовсталі. Один з експонатів — розмальована артилерійська гільза, яку в музей передав генерал-полковник Сергій Попко, командувач Сухопутних військ у 2016–2019 роках.

Виставковий проєкт в "Модулі тимчасовості"

Модуль тимчасовості, Контрактова площа, до 14 травня

"Модуль тимчасовості" — двоповерховий культурний простір на Контрактовій площі. Він побудований з 27-ми вантажних контейнерів, які зазвичай можна побачити в портах чи доках. До травня тут триватиме масштабна виставка українських та іноземних митців, серед яких Жанна Кадирова, Марія Куліковська, Володимир Манжос (Waone Interesni Kazki), французи JR та Zevs, стрітарт-художник Vhils (автор київського муралу із зображенням Сергія Нігояна). Головна тема виставки — тимчасовість.

"Територія традицій. Духовний спротив"

Національний музей медицини України, з 3 березня до 26 квітня

"Територія традицій. Духовний спротив" презентує глядачам колекцію Національного музею народної архітектури та побуту України. На виставці покажуть комплекти одягу, головні убори, прикраси, кераміку, фото мальовничих краєвидів музею, архітектурних ансамблів із різних регіонів України та зразків дерев’яного культового будівництва ХVIІ–ХІХ століть. Особливе місце на виставці відведено васильківській кераміці як символу незламності української нації. Також у залах музею можна побачити уламки ракети, які впали на територію музею в Пирогові 14 січня 2023 року.

"Тим часом в Домі Ханенків"

Музей Ханенків, з 11 березня до 30 квітня

Музей Богдана і Варвари Ханенків — один із небагатьох київських музеїв, який, попри те що евакуював колекцію, продовжує приймати в своїх стінах глядачів. Екскурсії, перформанси та сучасна опера, і навіть концерт Джамали при свічках — тільки декілька з яскравих подій, які відбулися в музеї за останні пів року. "Тим часом в Домі Ханенків" — виставка сучасного мистецтва, яка об'єднає 15 художників-учасників художньої резиденції в музеї Ханенків. "Шукаємо зв'язки один з одним, з музеєм і реальністю взагалі. Всіма силами намагаємось не шукати щось корисне в виготовленні і присутності мистецтва тепер, хоч не завжди це вдається", — розповідають про проєкт його куратори Максим Побережський та Катя Лібкінд.

"Художня спадщина"

Музей історії Києва, з 1 до 19 березня

"Художня спадщина" включає в себе роботи як великих майстрів українського мистецтва, так і їхніх не менш відомих учнів, серед яких Микола Глущенко, Валентина Цвєткова, Олександр Цугорка, Микола Максименко, Тетяна Яблонська, Сергій Шишко. "Художня спадщина" — унікальна можливість побачити роботи понад 30 художників, географія проживання та творчості яких простягається від Чернігова до Ялти, від Львова до Донецька. Всі роботи є частиною приватної колекції, а частину коштів, отриманих від продажу картин, направлять на потреби українського війська.

"Тиша". Виставка Альони Шибунової

Avangarden gallery & wine bar, з 7 березня до 16 квітня

"Тиша" — виставка української художниці Альони Шибунової, яка працює з мінімалістичною скульптурою та об'єктами. На тлі прискорених суспільних трансформацій мистецтво працює як засіб досягнення внутрішнього спокою та глибинного розуміння світу. "Перебування в тиші може допомогти людині зосередитися на своїх думках та почуттях. Цей стан дозволяє краще зрозуміти себе, власні потреби та віднайти шлях до усвідомлення своєї ідентичності", — розповідає команда Avangarden gallerу.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.