Скільки гелю для душу нам потрібно насправді: відповідають експерти

Багато хто впевнений: що більше піни під час купання, то краще. Проте у косметологів та лікарів зворотна думка — надлишок мила зневоднює шкіру та руйнує її захисний ліпідний бар’єр.

© Instagram @yana.potter.art
© Instagram @yana.potter.art

"Південна Європа — регіон, який споживає найбільше гелів для ванн і мила. В спекотну погоду цей показник зростає по всьому континенту. Але ми помилялися, — стверджує іспанський фармацевт Джеронімо Орс. — Ми надмірно приймаємо душ — це не потрібно. І ефективність цієї гігієнічної процедури точно не залежить від кількості використаного гелю. Загальна рекомендація — використовувати кількість, об'ємом як наперсток".

Коли люди тільки починають зменшувати кількість гелю під час душу, то спочатку вона здається їм замалою, але доктор Орс запевняє, що це справа звички. "Намильте не все тіло, а лише інтимні зони, пахви та стопи, і дайте піні впасти на решту тіла", — додає Орс, а також розповідає про ще одну необхідну звичку — не намилювати зону декольте. "Шкіра в цій зоні дуже тонка та чутлива, тому я рекомендую доглядати за нею із засобами, які ви використовуєте для обличчя та шиї, зокрема з клінсерами, пінками для умивання чи іншими".

Короткий душ, тепла вода і добре висушена шкіра — така формула успіху від Джеронімо Орса, особливо у випадку атопічної шкіри. "Найбільш рекомендованим є короткий душ із водою середньої температури. Нам потрібна вода, щоб вмитися, але вода та вологість не сприяють дермі, — додає експерт. — Одна з найбільших проблем, які сьогодні має наша шкіра як великий орган, що соматизує наш стрес або проблеми зі здоров'ям, полягає в тому, що таким постійним миттям ми не даємо їй час відновлення".

Дерматолог Хуліан Конехо-Мір Санчес в свою чергу звертає увагу на якість мийних засобів для тіла: "Якщо ви використовуєте гель для ванни за умовні 2 євро за літр з яскравим кольором та занадто ароматизованим, то наносите жахливу шкоду своїй шкірі. Я рекомендую варіанти з маслами і без запаху взагалі. Ще одна альтернатива — гелі з позначкою Syndet, тобто мило без мила, які продаються у багатьох аптеках". Думку лікарів підтверджують і слова великої Вів'єн Вествуд. Коли її питали, у чому секрет краси її шкіри, вона відповідала просто: "Не мийте її надто часто".

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.