Якщо ви просто зараз відчуваєте бажання піти й ретельно вмитися — зачекайте і дочитайте до кінця: шкіра скаже вам "дякую".
Влітку всім нам хочеться свіжості, і вмивання перетворюється на одну з улюблених б’юті-практик. Проте бажання відтерти обличчя до скрипу і позбавити його надмірного, на нашу думку, блиску, може зіграти зовсім не на користь шкірі. Наталія Деркач, кандидатка наук, засновниця швейцарського бренду Instytutum, розповідає, як вмиватися правильно та берегти шкіру влітку.
Тепла пора року, особливо у великому місті, несе із собою низку випробувань для шкіри: активне сонячне випромінювання, забруднене повітря, озон, сигаретний дим, безліч інших полютантів (забруднювачів довкілля) та постійні перепади температур. Через невпинний стрес шкіра потребує особливого зволоження і догляду, а неправильне очищення може погіршити ситуацію. То яким має бути б’юті-ритуал очищення, щоб підтримати, а не нашкодити?
Найголовніше, про що варто пам’ятати, — вмиватися звичайною водою "до скрипу" — чи не найгірше, що можна зробити для шкіри. Якщо блиск видається вам надмірним і вам конче необхідно вмитися, аби зробити шкіру "чистою", згадайте про те, що здоровий захисний бар’єр шкіри складається з ліпідів, себуму, залишкових речовин від процесу кератинізації, молочної та інших кислот, а також мікробіому.
Здоров’я шкіри залежить від спільної роботи всіх цих елементів, і порушити його дуже просто — пересушивши її. Саме до цього призводить часте вмивання звичайною водою: міська вода з лужним pH та надмірним вмістом мінералів та солей магнію та калію сушить, руйнує природний захисний бар’єр та стимулює появу шкідливих бактерій. І ось замість чистої шкіри ми маємо тьмяну, відчутно тонку, схильну до появи зморшок. Ще й не дуже чисту, адже вода з-під крана не здатна повною мірою видалити себум, забруднення, піт.
Рішення? Ставитися до вмивання протягом дня як до повноцінного б’юті-ритуалу:
Вмивайтеся водою з очищувальним засобом, обовʼязково — зі слабокислим pH.
Він збалансує жорсткість і лужність води з-під крана. Такі продукти слабо піняться і не залишають відчуття стягнення, навіть навпаки, може здатися, що на обличчі лишилася легка плівка, проте саме так гідроліпідна мантія не руйнується, добре захищає від агресивного впливу довкілля і контролює вироблення себуму (тож вмиватися захочеться рідше, а не частіше).

Зволожуйте.
Те, як важливо зволожувати шкіру влітку, не обговорюється. Скажу лише, що зволожувальні засоби — один з основоположних елементів літнього догляду. Зверніть увагу на формат зволоження, який можна використовувати впродовж дня навіть на макіяж, — зволожувальні спреї-місти.

Майте біля себе мініатюрні формати очищувальних та доглядових засобів.
Тоді в миті, коли протягом дня у вас виникне бажання "освіжити" шкіру, ви зможете зробити це правильно і не нашкодити. Must-have: очищувальний слабокислий засіб, що вам підходить; зволожувальний крем; сонцезахисний крем з SPF 50.

Регулярно оновлюйте шкіру кислотами.
Спеціалісти у догляді за шкірою солідарні: влітку шкіра краще переносить ексфоліацію через те, що повітря цієї пори року більш вологе. До того ж кислоти допомагають додатково очистити й відновити шкіру від змертвілих клітин, з якими не впорається звичайний очищувальний засіб.

Я б рекомендувала доповнити вечірнє вмивання балансувальним кислотним тонером, який додатково вирівняє pH. Цей крок допоможе запобігти висипанням та позбавить шкіру тьмяності. Але для того, щоб кислотний догляд влітку був корисним, а не шкідливим, обов’язково пам’ятайте про наступний пункт.
Неодмінно використовуйте сонцезахисні засоби.
Якісний захист від сонця влітку — це SPF 50 і вище, який ви наносите зранку після очищення та денного крему у кількості, не меншій за чайну ложку, та поновлюєте протягом дня щокілька годин, навіть якщо значну частину дня перебуваєте у приміщенні. Від Instytutum можу порадити нашу новинку, абсолютний хіт цього літа — Sunscription dark spot defence SPF 50, легкий крем для всіх типів шкіри, який швидко вбирається, захищає, освітлює шкіру та завдяки ефекту sheer tint підлаштовується під її тон. Крем спеціально розроблений для боротьби з пігментацією, запобігає появі зморшок і потужно зволожує.
