Місія здійсненна: як схуднути та перезавантижитись за чотири дні
Редакторка відділу краси чеського Vogue Сінді Керберова провела чотири дні в іспанській клініці Sha, щоб перезавантажити організм і поставити стрес на паузу.
"Що привело вас до Sha?" — запитує водій дорогою з аеропорту. "Цікавість", — відповідаю я. Велнес-клініка Sha, відкрита в іспанському Аліканте в 2008 році, відома на весь світ. Цьогоріч курорт на півдні Іспанії втретє поспіль визнали найкращою велнес-клінікою світу. "Ось де твоє життя зміниться", — кажуть усі. Мій внутрішній скептик думає інакше.
Комплекс Sha охоплює п'ять футуристичних білих будівель, з’єднаних містками, в оточенні садів і басейнів, з краєвидом на море і гори. Одразу після прибуття проходжу check-in — він полягає здебільшого в тому, щоб завантажити застосунок із чотириденною програмою Rebalance & Energize. Вона найкоротша в арсеналі Sha — але навіть за цей час тут обіцяють позбавити шкідливих харчових звичок та перезапустити організм.
День 1
О восьмій ранку офіціантка ставить переді мною миску місо-супу, вівсянку без глютену та смаку, свіжий сік буряка та селери. Розмірковую, чому така їжа дратує. Мабуть, тому, що вона не яскрава, а "тиха", заспокійлива. А я постійно женуся за дофаміном.
Після сніданку проходжу біоімпедансометрію: мені міряють зріст, вагу, тиск, індекс маси тіла, вираховують співвідношення активної м’язової маси, жиру та води, досліджують поставу, стан вен, силу жиму і пам’ять.
Медсестра запитує про мету мого візиту. "Врятуватися від ожиріння і ментальних проблем", — думаю я. Вголос зізнаюсь, що не можу розірвати порочне коло, у якому перебуваю роками, коли заганяю себе в нескінченні робочі зобов’язання та дедлайни, а потім втрачаю сон і заїдаю стрес.
На консультації лікар Родрігес, який веде мою програму, каже: якщо відкинути негаразди з вагою, то моя судинна система та когнітивні функції в ідеальному стані. Він радить зосередитися на якісному сні, активному русі протягом дня та хобі.
"Маркери стресу, зокрема рівень кортизолу, тривожні", — попереджає лікар. Я отримую список харчових добавок, які, крім антистресової, мають протизапальну дію. Продукт номер один — екстракт кореня лікарської рослини родіоли: у китайській медицині він використовується для підвищення енергії та балансу нервової системи.
"Як часто ви займаєтеся йогою?" — запитує Ілеана, наставниця з практики дихання, на яку я потрапляю слідом. Навіть не підозрюю, що вже в другій половині дня слухняно тягнутимуся в асанах, незважаючи на свої форми. Наступна процедура, на яку я вирушаю після йоги, підриває мою новознайдену віру в себе — із кріокамери я тікаю від пекельного холоду за 47 секунд.
За обідом перетравлюю перші враження (та чергову порцію селери). Одразу після консультації з лікарем обговорюємо деталі програми. "Перший стовп — це поєднання традиційної західної та східної медицини. Другий — здорове харчування. Третій — крапельниці з вітамінами та озонотерапія. Далі — холістична медицина, робота з біоенергією та акупунктура; стимуляція роботи мозку; баланс (йога, медитації, дихання). І нарешті, фізичні вправи.
Решту дня проводжу в басейні, перериваючись на римські лазні.
Після вечері, випивши теплого яблучного соку, стомлена падаю в ліжко.
День 2
Не пам’ятаю, коли востаннє спала 8 годин. Почуваюся чудово. В легінсах better.me прямую на фітнес: бігаю, виконую вправи, а після йду в басейн. Енергія так і лине, і навіть місо-суп на сніданок та склянка теплої води з оцтом не здатні її зупинити. Ласую полуничним пюре з насінням чіа та малиною, але ентузіазм покидає мене, коли настає час пити солоний чай. "Це вам лікар прописав", — з усмішкою, але настирливо говорить офіціантка. "Піду стрибну зі скелі", — пишу колезі та йду до остеопатки.
"Ви жахливо напружені, — каже мені блондинка в білому халаті". Після натискань і розтягувань, детокс-процедури, грязьового обгортання, гідротерапії для розслаблення м’язів і зняття болю я відчуваю кожну кістку, кожен суглоб.
Час озонотерапії. Її мета – уповільнити старіння, поліпшити регенерацію, забезпечити енергією, активізувати метаболізм і кисневий обмін. У мене беруть кров, збагачують її киснем — і вводять назад. За годину прояснюється голова, я легко долаю шлях до пляжу і назад, а масаж згодом приводить мене в стан дзену.
День 3
Сьогодні я не проти оцтової води, місо-супу і навіть солоного теплого напою. Я відчуваю всі ці дивні смаки і зосереджуюсь на рівному диханні, яке збивається на сеансі крижаної терапії. Мене чекає ванна, повна льоду! Тіло в паніці, але варто зайти по шию у воду, як щось змінюється. Я витримую п’ять хвилин і пишаюся собою: заслужила прізвисько Пінгвін.
За порадою тренера повертаюся до басейнів. Здається, я ще ніколи так не почувалася: розум ясний, тіло розслаблене, ноги легкі та невагомі. Перевдягаюсь і мчу на кулінарний курс.
Тут вчать готувати безглютеновий брауні на основі батату і горіхів, веганську паелью, майонез із соєвого молока. "Здорова їжа не має бути нудною", — сміється шеф. Наважуюся спитати, що це за солона бурда, яку я маю пити після сніданку. "Чай із білої редьки, дуже корисний, — запевняє шеф. — Його століттями використовували в аюрведі, він знімає біль, зміцнює імунітет, нирки та дихальну систему". Напій з підтоном карамелізованої цибулі? На любителя.
Решту дня проводжу за масажем, акупунктурою, тайським масажем та консультаціями щодо сексуального здоров’я. Лікарка Крістіна Гонзалес дає мені безліч порад — зокрема й щодо менопаузи, яка вже не за горами.
У ліжку я миттєво відключаюсь: тіло та голова приємно втомлені.
День 4
Встаю о шостій, щоб зустріти схід сонця на маяку: це варте чотирьох кілометрів швидкої ходьби. Попереду фінальний раунд терапії та консультацій. Йду на бігову доріжку, роблю вправи, потім у басейн — і поспішаю на останню консультацію.
"Ви військова кореспондентка?" — питає мене лікар Альберто. "Ні, пишу про моду і красу", — гублюсь я. Він пояснює, у мене надто високий рівень стресу. "Не намагайтесь тримати все під контролем, — це вас знищує". Мені призначають регулярні прогулянки та просять приділяти максимальну увагу сну. "Знайдіть хобі, щоб працювати руками і переключатися, — малювання, вишивання, гончарство".
На наступній сесії фахівець із ментальних розладів Бруно Рібейро запитує, чи переживала я травматичні досвіди. Він радить транскраніальну електростимуляцію — технологію, розроблену Гарвардським університетом для покращення нейрокогнітивних здібностей. На мене вдягають шолом із 39-ма електродами, які записують, оцінюють і модулюють електричну активність мозку в режимі реального часу. Я прокидаюсь від ніжного поплескування професора по плечу. "Чи можливо, що кольори здаються яскравішими?" — запитую, дивлячись у вікно. — "Цілком", — відповідає він.
Протягом наступних годин я збираюся додому.
Через місяць
Вдома, у Празі, я щоранку п’ю воду з ложкою органічного яблучного оцту та готую місо-суп. Відтоді як залишила Sha, не випила ані чашки кави, не їла солодкого. У мене жодного разу не боліла голова. Сплю 7,5 годин — на 2,5 більше, ніж раніше. Схудла на 6 кг. На курси малювання чи гончарства не записалась, але знову розгадую кросворди — у тиші. Роблю це ввечері, коли на столі вже чекає чашка з теплим яблучним соком. Цікаво, чи вистачить мого дзену до літніх канікул.