
Чи носитимуть нарешті чоловіки спідниці?
Чоловік у спідниці — ці слова багато хто досі сприймає як оксюморон, немов не помічаючи, що в моді залишилося всього кілька табу, але жодне з них не стосується гендеру.

Насправді чоловіки носять спідниці вже дуже багато років. Історики моди нагадали б про те, що в епоху Високого Середньовіччя чоловіки не просто носили спідниці, а навіть билися в них, а в новий час, ледве не до початку XX століття, до семирічного віку всі носили сукні незалежно від гендеру. Також критики вкажуть на Йоджі Ямамото, Рафа Сімонса й Жана-Поля Готьє, які в 1990-ті регулярно вписували чоловічі спідниці у власні колекції. У 2000-х Олександр Макквін неодноразово інтерпретував шотландську спадщину й демонстрував кілти на подіумі. А 2003 року Метрополітен-музей присвятив цілу виставку темі «Хоробрі серця: Чоловіки в спідницях».

Цього року великі міжнародні бренди зробили всілякі різновиди спідниць основою своїх колекцій. У Louis Vuitton моделі вдягнули кілти поверх штанів, а в JW Anderson — плісовані сукні були представлені в комбінації із широкими джинсами. У Dries Van Noten і Wales Bonner з’явилися сорочки-туніки, а в колекції Homme Plissé Issey Miyake штани були такі широкі, що походили на максіспідниці. Thom Browne і Rick Owens зробили цей предмет одягу заледве не візитною карткою своїх брендів. Не кажучи вже про молоді прогресивні лейбли, як-от Stefan Cooke, Ludovic de Saint Sernin або Charles Jeffrey Loverboy, які регулярно вписують спідниці в контекст menswear.

Спідниця трапляється в гардеробах багатьох видатних модників: Джордан Кларксон у картатій спідниці Fear of God; Езра Міллер у Moncler; Джеремі О. Гарріс у Gucci. Сем Сміт регулярно з’являється в сукнях, власне, як і Біллі Портер. Але всіх перевершив Марк Джейкобс: приблизно з 2009-го по 2012 рік спідниця в поєднанні із сорочкою або светром була для нього майже повсякденною уніформою. Насправді цей список можна довго продовжувати.

Найдивовижніше в чоловічій спідниці — це те, що вона сигналізує про фундаментальні зміни наших пріоритетів у виборі одягу. І йдеться не про фасони й матеріали, а про конотації, ідеї та ідеали, які стоять за цим. Зростання популярності позагендерної моди — справжній подарунок нашого часу. Замість того щоб дотримувати правил певного стилю або йти проти них, одяг тепер повністю слугує задоволенню наших суто особистих потреб і бажань.

Ще в розділі MEN'S STYLE
Популярне

Говорити як гуцул: кілька слів та зворотів, які збагатять вашу українську

Що таке рукав'янка, або як виглядають найгарніші вишиванки

Як правильно говорити українською: позбуваємося росіянізмів

Дружина бійця «Азову» — про зустріч із Папою Римським та напружену ситуацію на «Азовсталі»

22 архівні фото Шер, які розкривають її стиль

Припиніть нас гвалтувати: перформанс на червоній доріжці Канн

Буковинський кептар і гуцульський сердак: все про костюми Kalush orchestra на «Євробаченні – 2022»

Історія однієї речі: куртка-косуха

Щоденник пам’яті: весілля принца Гаррі й Меган Маркл у деталях

Kalush Orchestra закликали світ врятувати захисників Маріуполя та Азовсталі

12 українських діалектизмів, що означають одяг

Портрет нації: як жили на Закарпатті 100 років тому
Не слідуйте за модою
- відчувайте її
Дякуємо!
На вказану вами адресу було відправлено листа.
Підтвердіть, будь ласка, свою підписку.