RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

9 залитих сонцем світлин Іва Сен-Лорана в Марракеші

18 липня 2020

«У Марракеші я зрозумів, що діапазон кольорів, які я й раніше інтуїтивно використовував, походить з арабського одягу й інтер’єру — джелабів, каптанів і кахельної плитки зуляйдж. Моя робота завдячує цій країні, її сильним гармоніям, її сміливим поєднанням, запалу її творчості. Ця культура стала моєю, але мені було недостатньо просто її ввібрати. Я трансформував її й адаптував для Європи», — міркував Ів Сен-Лоран у 1983 році, через 17 років після того, як потрапив під чари Марракешу й переїхав туди з П’єром Берже. Країна стала для них другою домівкою, місцем для регенерації під променями сонця, хоча б на кілька тижнів.

Ив Сен-Лоран на площади Джамаа-эль-Фна в МарракешеІв Сен-Лоран на площі Джамаа-ель-Фна в Марракеші

Ів Сен-Лоран уперше приїхав до Марракешу 1966 року. У мемуарах партнер Сен-Лорана П’єр Берже писав, що в 1960—1980-ті роки вони приїздили до Марокко із вартою заздрості постійністю: двічі на рік на два тижні — 1 грудня та 1 червня. Уже пізніше, в 1980-ті, Сен-Лоран і Берже купили в Марракеші віллу, а потім викупили й «блакитний» сад художника Жака Мажореля, врятувавши його від знищення. Сьогодні в саду Мажорель розміщується музей берберської культури, а по сусідству з музеєм, на вулиці, названій на честь кутюр’є, — музей Іва Сен-Лорана — данина особливим відносинам дизайнера із цим містом.

Ив Сен-Лоран на площади Джамаа-эль-Фна в Марракеше
Пьер Берже и Ив Сен-Лоран в Марракеше
Ив Сен-Лоран в садах Dar es Saada в Марракеше в 1980 году
Ив Сен-Лоран в Марракеше
Ив Сен-Лоран в вилле Dar es Saada в Марракеше в 1980 году
Ив Сен-Лоран в доме Дар-эль-Ханч в Марракеше
Ив Сен-Лоран в вилле Dar es Saada в Марракеше в 1980 году
Ив Сен-Лоран в вилле Dar es Saada в Марракеше в 1980 году

За матеріалами vogue.fr

Ив Сен-Лоран ·

Ще в розділі Lifestyle

Популярне