Перша база: історія білої футболки

14 червня 2018

Складно уявити собі більш нейтральний і більш затребуваний предмет гардероба, ніж проста бавовняна біла футболка. Як і коли з нижньої білизни вона перетворилася на культову модну одиницю, без якої зараз не обійтися?

Бріжит Бардо в фільмі "Приватне життя", 1962 рік

Спочатку створена для морських піхотинців, шахтарів і різноробочих, скромна футболка ще на початку двадцятого століття була повноцінною нижньою білизною, яку носили виключно під одягом або уніформою. Однак, в 1950-і роки білосніжній скромнязі вдалося вирватися «в люди». Завдяки акторам Марлону Брандо і Джеймсу Діну, які вперше з'явилися в бавовняних тішотках в фільмах «Трамвай «Бажання», «Дикун» і «Бунтар без причини», футболка стала культовим одягом і навіть формою протесту проти буржуазного святенництва.

Марлон Брандо в фільмі "Дикун", 1950 рік

За Діном і Брандо стрімко пішли Елвіс Преслі, Джейн Біркін і Жюльєтт Греко. Трохи пізніше приєдналися Мадонна, Курт Кобейн, Брук Шилдс, сестри Олсен і ще кілька мільярдів учасників клубу любителів білих футболок.

Марлон Брандо, Бріжит Бардо, Жюльєтт Греко і Джеймс Дін

Однак бавовняні тішотки тільки на перший погляд однакові, а їх дизайн не змінювався десятиліттями. Так, наприклад, в 1980-х роках в моді були величезні майже квадратні футболки, їх носили з зухвало підвернутими рукавами і джинсовими гігантськими безрукавками. І хоча, дев'яності виражені принтами з рок-групами, простих білих моделей також вистачало з надлишком.

Брук Шилдс, 1985 рік
Джейн Біркін, 1974 рік
Кеті Айрленд, 1983 рік
Мадонна, 1990-і роки
Мері-Кейт Олсен, 2007 рік
Курт Кобейн, 1993 рік

Для промо-плакатів популярного тоді серіалу «Беверлі-Гіллз, 90210» акторів зняли в білосніжних футболках і джинсах. Дизайнер Карл Лагерфельд 1991 року ризикнув одягнути класичні твідові жакети Chanel зверху на футболки. І вже до середини десятиліття вони набули м'яких форм і силуетів, завдяки популярності гранжу та інді-стилістики.

Лінда Євангеліста на показі Chanel, 1991 рік

Зараз силует простої білої футболки знову змінився. Вона стала ідеальною базою для будь-якого образу і вже не здається модним протестом, адже прописана в сучасному гардеробі настільки міцно, що складно уявити, що може загнати її назад в вузький світ чоловічої нижньої білизни. Та й чи потрібно це в епоху простих форм і утилітарного ставлення до моди. Якщо мати достатній запас білих футболок, можна більше не перейматися за свій зовнішній вигляд.

The Row
Acne Studios
Adam Lippes
ATM Anthony Thomas Melillo
ATM Anthony Thomas Melillo
Bassike
Dion Lee
James Perse
Madewell
YEAH RIGHT NYC
Mansur Gavriel
Prada
rag & bone
The Row
YEAH RIGHT NYC

модный тренд · Тенденции весна-лето 2018 ·

Ще в розділі Тенденції

Популярне