RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Дика краса: 10 цитат Александра Макквіна

11 лютого 2020

11 лютого 2010 року британський дизайнер Александр Макквін наклав на себе руки, чим обірвав своє життя у віці 40 років. Його називали генієм, а він, при цьому, важко справлявся із зовнішнім тиском, що обрушився разом зі славою, і не зміг пережити смерті матері. 

Александр Макквін

«Багато хто говорить: «Я відкрив Александра Макквіна». Це не правда. Макквін відкрив себе сам» – голос за кадром вимовляє цю фразу безапеляційно, наче вирок. Ця фраза задає настрій всьому фільму, а Vogue.ua згадує цитати нестерпного британця, які допоможуть зрозуміти його краще.

Александр Макквін
Я читав книги про моду з 12 років, стежив за кар'єрами модельєрів. Я знав, що Джорджіо Армані розпочинав оформлювачем вітрин, а Емануель Унгаро – кравцем.
Александр Макквін, 1996

Я провів багато часу за вивченням того, як конструювати одяг, що дуже важливо перед тим, як почнеш його деконстроювати.
Alexander McQueen осінь-зима 2010/2011

Дизайнерський одяг не повинен бути одноразовим. Я хочу створювати речі, які передаватимуть у спадок, як сімейне надбання.
Alexander McQueen осінь-зима 2009/2010

У мене тут не вечірка з коктейлями. Я волію, щоб люди йшли з моїх шоу і їх нудило.
Alexander McQueen весна-літо 1999

Шотландія для мене – це суворе, холодне і запекле місце. Ненавиджу, коли люди романтизують її. В історії Шотландії немає нічого романтичного.
Виставка Savage Beauty

Краса може з’являтися з найнесподіваніших місць, іноді, навіть дуже бридких, а я весь час балансую між життям і смертю, щастям і сумом, добром і злом.
Alexander McQueen осінь-зима 1998
Думаю, що в підґрунті має бути сексуальність. Потрібно, щоб одяг був дещо порочним. Є щось таємне в романтичній крихкості.
Alexander McQueen весна-літо 2010

Ви гортаєте всі ці журнали, і там все, завжди, лише про красивих людей. А я б обміняв людей, з якими працюю, на супермоделей. На мій погляд, вони прекрасні по-справжньому, і я просто хочу, щоб до них ставилися так само, як до решти.
Анонс виставки Alexander McQueen: Savage Beauty

Птахи в польоті заворожують мене. Я захоплююся соколами та яструбами, мене надихає перо – його графіка, невагомість, його механізм. Це така досконало продумана річ. По суті, я намагаюся перенести красу птаха на жінку.
Alexander McQueen, 2006

Важливо дивитися смерті в обличчя, адже це частина життя. Сумна річ, меланхолійна, але, водночас, романтична. Це кінець циклу – все має колись закінчитися. Такий перебіг життя позитивний, тому що звільняє місце для нових речей.

Читайте також:

Кристиан Лубутен о туфлях, женщинах и ошибках

Джанни Версаче о семье, моде и самом себе

Alexander McQueen ·

Ще в розділі Персона

Популярне