RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Дівчина з характером: інтерв'ю з акторкою Дарією Полуніною

16 березня 2019

Незвичайна зовнішність і сильний характер зробили Дарію Полуніну однією з найбільш цікавих молодих українських акторок. Цього року вона зіграє головну роль у фільмі «Леся Українка. Узлісся».
 

Піджак з шерсті, штани з шерсті, все – Vivienne Westwood

Якби Дарія Полуніна жила в XVII столітті, то стала б натурницею Яна Вермеєра. Таких дівчат любили писати голландські художники: величезні зелені очі, світло-руде, немов вицвіле волосся, алебастрова шкіра, як у героїні з картини «Дівчина з перловою сережкою». Але Дарія народилася 1993 року в Кам'янському, невеликому індустріальному місті, і довгий час свою зовнішність не сприймала.

«Я була вразливою дитиною – і десь з дев'яти років «почала сумувати». Стан невдоволення собою був для мене нормою, і тільки театральна студія рятувала. Завжди вважала, що я недостатньо хороша: я мала не такий вигляд, як інші, а речі, які носили інші дівчатка, мені не підходили, – Дарія каже швидко і жваво, часто робить паузи, щоб дібрати слова. – Тільки зараз розумію, що я сильно драматизувала».

Шерстяна жилетка, шовкова сукня, все – Ann Demeulemeester; сережки, смола, Christopher Kane

Незвичайна зовнішність, якої Дарія так соромилася в дитинстві, зробила її однією з найбільш затребуваних молодих акторок. За два роки в кіно Полуніна жодного разу не проходила звичний кастинг. У Варшаві, де Дарія живе останні два роки, у неї є агент, який веде всі перемовини, але довгий час майданчиком для самопрезентації був Facebook. «Я побачила Дарію в Facebook в рекламному відео братів Стеколенків. У них бездоганний смак на дивовижних жінок – і я відразу в неї закохалася, – згадує Марина Степанська, режисер фільму «Знебарвлена» з Полуніною в головній ролі. – Коли я писала сценарій, в голові у мене була тільки Дарія». Короткометражка «Знебарвлена» – це маленький візуальний експеримент, 10-хвилинне кіно про жінку, яка прокидається «не в своєму кіно», – на екрані вона має не такий чіткий і яскравий вигляд, як інші герої. На цьому ефекті побудований весь сюжет. «Дарія, коли прочитала, сказала мені: «Це ж про депресію!». Я сміялася, бо так воно і було, але до неї ніхто цього не бачив», – розповідає Марина.

Бавовняна сукня, шкіряні туфлі, все – Christopher Kane; сережки-кліпси, позолочений метал, вінтаж, Gillian Horsup

Так само, без кастингу, Дарія отримала головну роль у фільмі «Сашка» польського режисера Катажини Лесіш. «Я записала на камеру невеликий уривок – і відправила Катажині. Потім ми один раз поспілкувалися по скайпу – і вона запросила мене на зйомки». За роль у фільмі «Сашка» Дарія отримала премію польського кінофестивалю Spektrum – і там же, на фестивалі, підписала контракт з одним з найбільших в Польщі кастинг-агентств.

«Завжди вважала, що я недостатньо хороша: я мала не такий вигляд, як інші, а речі, які носили інші дівчатка, мені не підходили»

«Після зйомок «Сашки» я зрозуміла, що хочу залишитися в Варшаві. Коли я переїхала, у мене не було ні роботи, ні друзів. Головне – вплутатися в бійку, а там хай буде, що буде», – сміється Дарія. У Польщі вона вивчила мову – і у стрічці говорить майже без акценту; зайнялася пантомімою, балетом. «У 24 роки я раптом зрозуміла, що весь цей час йшла не туди. Особливо коли подивилася, як працюють поляки, наскільки професійно вони роблять кіно».

Шерстяний піджак, Chalayan; бавовняна сорочка, Turnbull & Asser; бавовняні шорти, Miu Miu; сережки, смола, Christopher Kane, все – Vivienne Westwood

Цієї весни Дарія зіграє Офелію в польському спектаклі Майї Клечевської, володарки головного призу Венеціанської театральної бієнале. Клечевська, відома своїми гострими політичними виставами, ставить у Познані «Гамлета». Для Дарії, яка останній раз грала у студентському театрі в Університеті ім. Ів. Карпенка-Карого, це – дебют. Вони познайомилися в Варшаві, за лаштунками однієї з вистав Клечевської, і через півгодини знайомства Майя запропонувала Дарії роль Офелії.

Цього року акторку чекає ще один виклик – роль Лесі Українки в однойменному байопіку. Ідея фільму належить його продюсерам – гендиректору Одеського кінофестивалю Юлії Синькевич і Марії Москаленко. За словами Юлії вони знімають кіно не про хрестоматійного персонажа, чий портрет зображений на 200-гривневій купюрі, а про «емансиповану, прогресивну героїню».

«Коли я переїхала, у мене не було ні роботи, ні друзів. Головне – вплутатися в бійку, а там хай буде що буде»

Як грати такого легендарного персонажа з підручника з літератури? «Я не відразу зрозуміла, у що вплуталася, – розповідає Дарія. – А зараз страшно і складно. Я думаю, потрібно спрощувати страждання. У поганих серіалах, коли актор плаче, його обличчя показують великим планом. Ось тут я б робила все навпаки – знімала зі спини». Зйомки почнуться цього року, а поки Полуніна шукає схожість між собою і героїнею у листах Лесі і романі Notre Dame d'Ukraine Оксани Забужко – неупереджений погляд на життя письменниці.

Мені здається, у Лесі Українки і Дарії Полуніної точно є дещо спільне: сильний характер. «Дарія знає, чого хоче, і багато працює над собою, – каже продюсер Юлія Синькевич. – Нам не вистачає сильних героїнь в кіно – а тут Дарії є що грати і є що показати».

Текст: Дарія Слободяник

Фото: Łukasz Pukowiec

Стиль: Adonis Kentros

Зачіски: Gor Duryan

Макіяж: Anna Stykała

Виробництво: Joanna Majkowska, Vladyslav Mykhnyuk @Warsaw Creatives

Сет-дизайн: Anna Szczęsna

Асистент фотографа: Jan Wasiuchnik

Асистент стиліста: Julia Lulkowska

Модель: Daria Polunina

Ще в розділі Персона

Популярне