RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Що дивитися: балет «Пікова дама» в поставі Раду Поклітару

12 жовтня 2021

13 жовтня в Києві відбудеться прем’єра балету «Пікова дама» в поставі Раду Поклітару, керівника театру «Київ Модерн-балет» і одного з найуспішніших українських хореографів. Прем’єра триватиме в популярному сьогодні змішаному форматі — офлайн і онлайн. Для тих, хто захоче подивитися прем’єру не виходячи з дому, «Пікову даму» транслюватимуть на платформі Open Theatre.

Репетиція балету «Пікова дама»

Всесвітньо відомий балет на музику Чайковського Поклітару ставить з використанням сучасних технологій. У виставі використані AR- і VR-технології, «доповнена реальність». Переосмислено й костюми: за основу взято костюми рококо й ампіру, водночас жорсткі форми історичного костюма (корсети, фіжми, перуки) перетворено на зручні речі, які дають змогу максимально вільно виконувати хореографічний танець, підкреслюючи унікальність форм і ліній творчого задуму. Над костюмами працює художник костюмів Дмитро Курята.

Репетиція балету «Пікова дама»
Репетиція балету «Пікова дама»

Під час роботи над балетом Раду Поклітару разом з командою відвідали Кам’янку — місто в Черкаській області, де був родовий маєток Чайковського і де композитор проводив кожне літо понад 20 років поспіль, написавши там свої найзнаменитіші твори. У балеті «Пікова дама» звучатиме друга симфонія Чайковського, яку композитор якраз і створив у Кам’янці.

Раду Поклітару в зніманні Vogue, 2018 рік

Прем’єра відбудеться 13 жовтня в МЦКМ (Жовтневий палац). У головних партіях — Артем Шошин, Олена Салтикова, Катерина Кузнєцова та Владислав Детюченко.

Ще в розділі Театр

Популярне