Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

3 книжки Вірджинії Вулф, які потрібно прочитати

25 січня 2022

«У кожної жінки, якщо вона збирається писати, мають бути кошти і своя кімната». 25 січня виповнюється 140 років з дня народження авторки цієї фрази – великої Вірджинії Вулф. Феміністка, неповторна письменниця, учасниця легендарного гуртка Блумсбері, що вплинула на безліч авторів нашого часу, від Маргарет Етвуд до Майкла Каннінгема – складно уявити собі цей світ без Вірджинії Вулф. У день її народження Vogue.ua розповідає про три книжки Вулф, які слід прочитати кожному. 

Вірджинія Вулф, 1927 
«Місіс Делловей»

«Місіс Делловей сказала, що сама купить квіти», – початок найвідомішого роману Вірджинії Вулф назавжди врізається в пам'ять кожного, хто його прочитав. Це не тільки її найзнаменитіша книжка, а й найбільш вдала для того, щоб почати знайомство з Вулф, якщо ви ще не знайомі з її творчістю – яскравий приклад оповіді в жанрі "потоку свідомості". Книжку опублікували 1925 року, вона зосереджена на одному дню з життя вигаданої героїні Кларисси Делловей, яка готує світський вечір. Цікаво, що сучасники Вулф звинувачували роман у відсутності сюжетності і подієвості, тоді як саме ці елементи – зосередженість на емоціях, переживаннях і потоці свідомості героїні – згодом зробили роман великим і «Місіс Делловей» увійшов до списку 100 найкращих англомовних романів за версією Times. 2002 року режисер Стівен Долрі зняв фільм "Години", одна з ліній якого показує Вірджинію Вулф (її грає Ніколь Кідман) у момент написання роману «Місіс Делловей».

«На маяк»

Преса часто пише про депресії, біль і психологічні розлади, які турбували Вірджинію Вулф, але ще письменниця була неймовірним трудоголіком. Разом з чоловіком Леонардо Вулфом 1917 року вони заснували видавництво Hogarth Press, де самі і писали, і редагували, і друкували книжки, оскільки не мали фінансової можливості найняти співробітників. Паралельно з цим, періодично закриваючись від усіх у своїй кімнаті, через два роки після «Місіс Делловей» Вулф випустила роман «На маяк». Це два дня з життя сім'ї Ремзі, яка збирається поїхати на маяк. Як і «Місіс Деллоуей», «На маяк» – потік думок героїв. Книжка відсилає до модерністських текстів Пруста і Джойса; читається складно, але приносить величезне естетичне задоволення.

«Орландо»

«Вплив Віти Секвілл-Вест на Вірджинію висвітлений у романі «Орландо», який є найдовшим і чарівним любовним листом у літературі. У ньому вона досліджує Віту, вплітає її в ціле століття, кидає її з однієї статі в іншу, грається з нею, одягає її в хутра, мережива і смарагди, дражнить її, заграє з нею і створює краплі туману навколо неї. Після того, як їхній роман закінчився, вони приятелювали аж до смерті Вірджинії Вулф 1941 року».

1922 року Вірджинія Вулф познайомилася з письменницею Вітою Секвілл-Вест, з якою надалі у неї були романтичні стосунки (цьому роману присвячений фільм «Віта і Вірджинія» 2018 року). Віта багато в чім допомогла письменниці впоратися з депресіями і повірити в себе, а Вулф увічнила її образ у своєму найбільш експериментальному романі «Орландо». Книжку опублікували 1928 року. Це перший в історії роман, присвячений гендерним проблемам. Сюжет охоплює період у 350 років. Першу половину цього терміну його головний герой Орландо проживає чоловіком, а другу – жінкою. 2019 року у Віденській опері поставили «Орландо», а костюми до вистави створила Рей Кавакубо.

книги ·

Ще в розділі BOOKS

Популярне