Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Перший погляд: Джоді Тернер-Сміт у ролі Анни Болейн

12 лютого 2021

Уже цього року ми побачимо новий британський серіал «Анна Болейн» про другу дружину короля Англії Генріха VIII Тюдора. Проєкт Channel 5 встиг наробити чимало галасу ще до свого виходу. У головній ролі — британська актриса Джоді Тернер-Сміт, зірка комедії Netflix «Квін і Слім». Серіал потрапив на перші шпальти ЗМІ ще рік тому: медіа обговорювали, що це один з небагатьох випадків в історії британського телебачення, коли королівську особу грає темношкіра актриса.

© Parisa Taghizadeh/Fable/ViacomCBS

Творці серіалу обіцяють, що «Анна Болейн» відрізнятиметься від усіх попередніх інтерпретацій історії сім’ї Тюдорів. У центрі «Анни Болейн» — історія Анни, зокрема, її стосунки з дочкою, майбутньою королевою Єлизаветою I. Проєкт міститиме всього три серії та покаже останні місяці з життя Болейн перед її стратою. У серіалі Анну Болейн зображено як феміністку, яка бореться за незалежне майбутнє своєї дочки й виступає проти патріархату, намагаючись врятувати своє життя.

© Parisa Taghizadeh/Fable/ViacomCBS

«Вона кинула виклик нормам у період, коли до жінок ставилися як до об’єктів або коханок. Вона зажадала сісти за стіл поруч із королем — і внаслідок її зобразили в історії як криваву Єзавель, — каже актриса Джоді Тернер-Сміт. — Навіть з погляду моди й краси вона йшла проти стандартів того часу. Тоді вона не була в моді. Мені сподобався сценарій і його людяність. Він також знайшов відгук у мене і як історія про материнство. У мене тільки що народилася дитина, і мене зворушило, що сценарій порушує тему, як жіноче тіло контролювалося й політизувалося і дотепер, фактично, контролюється».

Сценарій «Анни Болейн» написала дебютантка Єва Геддервік Тернер, а в режисерському кріслі експериментувала Лінсі Міллер («Хлопчик зі жмутком на голові»). Знімали серіал торік у Йоркширі, і вже восени відбудеться його прем’єра.

Ще в розділі CINEMA

Популярне