Найкращі ретро-фільми про кохання

15 листопада 2017

Літній вечір – найкращий час, щоб передивитись класику світового кіно. Особливо ту, що про кохання. 

"Вогні великого міста", 1931

Кохання, напевно, не головна тема кінострічок Чарлі Чапліна, але при цьому його «Вогні великого міста» - класичний романтичний фільм. Причому класичний настільки, що Американський інститут кіно визнав його найкращою романтичною комедією усіх часів. Зворушливу й виразну історію кохання волоцюги і сліпої дівчини-квіткарки Чаплін знімав три роки, за часів Великої депресії й усупереч країні, зняв кіно про любов і надію. 

"Звіяні вітром", 1939

Якби потрібно було обирати найпристрасніший фільм в історії кіно, то ці лаври цілком могли б дістатися «Звіяним вітром». Вівьєн Лі і Кларк Гейбл – хто ще так цілувались у кіно, як вони? У 1940 році фільм Віктора Флемінга отримав вісім премій «Оскар» - протягом двадцяти років жодна кінострічка не могла побити цього рекорду. 

"Касабланка", 1942

- А як же ми?

- У нас є Париж.

Цей діалог з фільму "Касабланка" легко впізнає будь-який кіноман. Цитати й діалоги звідти стали притчею і розлетілись світом, а «Касабланка», стрічка, яку знімали як прохідне кіно з невеличким бюджетом, досі вважається найпопулярнішим голлівудським фільмом 20-го століття. Це, звісно, заслуга акторського дуету Хамфрі Богарта й Інгрід Бергман: цинічний, холодний Богарт й інтелігента, щира Бергман, які за сюжетом переживають справжню жертовну любов, підкорили Голлівуд, Штати, а потім і увесь світ.  

"Енні Холл", 1977

Хто знає про кохання усе? Звісно, що головний романтик Голлівуду, 81-річний Вуді Аллен. Чотири премії «Оскар» отримав його фільм «Енні Холл» про любов нью-йоркського коміка і невротика Елві Сінгера і починаючої співачки Енні Холл, який зіграв сам Аленн і Дайан Кітон. Можливо, це не найромантичніший фільм 20-го століття, але точно один із найдотепніших. Критики також оцінили й те, що «Енні Холл» стала одним з перших реалістичних фільмів свого часу: його герої прямо й відверто обговорюють насущні питання – секс, зради, смерть. 

"Титанік", 1997

На відміну від «Вогнів великого міста» «Титанік зовсім і не ретро-фільм, але без нього у цій підбірці не обійтись. Леонардо Ді Капріо на момент зйомок було 23 роки – фільм приніс йому славу і статус секс-символа, причому раз і назавжди – сьогодні актор, по-перше, виглядає вже не так ніжно й романтично, як 20 років тому, а по-друге, довів свій серйозний драматичний талант в багатьох фільмах, але усе-рівно залишається секс-символом для молодих дівчат. «Титанік» - фільм про кораблетрощу, але історія кохання Джека і Роуз там усе рівно на першому місці. 

Читайте також:

Лучшие роли Мерил Стрип

Все о костюмах в новом фильме Люка Бессона

Ще в розділі Кіно

Популярне