RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

5 найкращих режисерських робіт Ксав’є Долана

20 березня 2020

Ксав’є Долан, якого часто вважають вундеркіндом сучасного кінематографа, — має екстравагантний талант, який охоплює роботу режисера, сценариста, дизайнера костюмів, редактора, а також актора. У цьому матеріалі vogue.ua розглядає найкращі режисерські роботи, які принесли йому світову славу.

«Я вбив свою маму», 2009
Ксав’є Долан у фільмі «Я вбив свою маму», 2009

У дебютному напівавтобіографічному фільмі Долана «Я вбив свою маму» є явна сміливість, туга й справжність, які вирізняють стрічку серед інших кінематографічних описів життя підлітків. Долан написав сценарій стрічки, коли йому було 16 років. Він же й зіграв головну роль у картині.

«Лоранс у будь-якому випадку», 2012
Кадр з фільму «Лоранс у будь-якому випадку», 2012

Зухвалий, романтичний, вдумливий, амбітний тригодинний епос Долана оповідає про те, як згодом самореалізація й самооцінка можуть руйнувати й розвивати стосунки між двома людьми. У центрі сюжету — трансгендерний чоловік. Подія розгортається в період з кінця 80-х до кінця 90-х років, докладно описуючи фізичний перехід, конфронтації й, що особливо помітно, стосунки з друзями й сім’єю.

«Том на фермі», 2013
Ксав’є Долан у фільмі «Том на фермі», 2013

Перший жанровий фільм Долана «Том на фермі» — це психологічний трилер, який, попри те, що він не повною мірою використовує традиції свого жанру, являє собою переконливе дослідження меж мужності, а також блискучих здібностей Долана створювати зловісну, захопливу й надзвичайно стилізовану атмосферу. «Том на фермі» оповідає про молодого чоловіка, який після нещодавнього самогубства свого хлопця Гійома їде в канадське село, щоб відвідати й залишитися з родиною покійного. Сюжет стрічки заснований на п’єсі Мішеля Марка Бушара.

«Мамочка», 2014
Кадр з фільму «Мамочка», 2014

З фільмом «Мамочка» Долан повертається на знайому територію стосунків між матір’ю й сином зі свіжим, інноваційним і зрілим поглядом. На відміну від напівбіографічного дебюту, «Мамочка» оповідає про сильну й незалежну жінку, яка намагається щосили стримувати й виховувати свого ексцентричного, нестабільного, тиранічного сина. Фільм було показано в межах основної конкурсної програми Каннського кінофестивалю 2014 року, де він отримав Приз журі, а також премію «Сезар» у категорії «Найкращий іноземний фільм».

«Це всього лише кінець світу», 2016
Кадр з фільму «Це всього лише кінець світу», 2016

В адаптованому за однойменною п’єсою Жан-Люка Лагарса фільмі Долан відходить від справ імпульсивних, розгублених та емоційно нестабільних молодих людей, які стали торговою маркою його попередніх картин, щоб зосередитися на динаміці неврівноваженого, надмірно мінливого возз’єднання сім’ї. Багато в чому успіх фільму пов’язаний з блискучим акторським складом, до якого увійшли всі зірки сучасного французького кіно: Наталі Бай, Вінсент Кассель, Маріон Котіяр, Леа Сейду та Гаспар Ульєль. Фільм було показано в межах основної конкурсної програми Каннського кінофестивалю 2016 року, де він отримав Гран-прі журі.

кино ·

Ще в розділі Кіно

Популярне