5 найкращих фільмів на Різдво

16 грудня 2018

До Різдва та Нового року залишився практично лише місяць, але зануритися в святкову чарівну атмосферу можна вже сьогодні ввечері - головне обрати правильний фільм.

"Це дивовижне життя", 1946

постер фильма "Эта прекрасная жизнь", 1946
кадр из фильма "Эта прекрасная жизнь", 1946

Дуже мало фільмів визначають Різдво так, як фільм Френка Капри. Головного героя, що перебуває на межі самогубства в переддень Різдва, відвідує ангел, який показує йому справжню важливість його життя. Починаючи з 70-х «Це прекрасне життя» стала невід'ємною частиною американських телепрограм в новорічний період. У Штатах цей фільм такий же культовий, як «Іронія долі» на території колишнього СРСР.

"Золота лихоманка",1925

постер фильма "Золотая лихорадка", 1925
кадр из фильма "Золотая лихорадка", 1925

У цьому кіношедеврі 1925 року персонаж Чарлі Чапліна на ім'я Бродяга вирушає на золоті копальні Аляски під час віроломної холодної зими. Картина, яку знімали майже рік, стала найбільш амбітною і однією з найвідоміших в кар'єрі Чапліна. Фоном для зворушливої історії Бродяги стає сувора зима на Алясці - дуже атмосферно.

"Відпустка за обміном", 2006
кадр из фильма "Отпуск по обмену"

Дві жінки - одна в Лондоні (Кейт Вінслет), одна в Лос-Анджелесі (Камерон Діас), - одночасно стикаються з романтичними розчаруваннями, що призводить до того, що вони обмінюються своїм житлом під час свят і відправляються на канікули, де знаходять нових чоловіків, в яких закохуються по вуха. І в новому місці кожна зустрічає своє щасливе Різдво.

"Магазинчик за рогом", 1940
кадр из фильма "Мазазинчик за углом"

Класична різдвяна комедія. Джиммі Стюарт і Маргарет Саллаван - співробітники магазину в Будапешті, і вони терпіти не можуть один одного. Через листування вони починають стосунки з незнайомцями і кожен закохується - і сподівається на романтичну зустріч у різдвяний вечір, яка повинна вирішити їх долю. Чи варто говорити, ким виявляються незнайомці?

"Едвард Руки-ножиці",1990

кадр из фильма "Эдвард Руки-ножницы"
"Эдвард Руки-ножницы"

Тім Бартон - майстер передавати дух Різдва в своїх фільмах, особливого Різдва містичного. Блідий Едвард, у якого замість рук - ножиці, дуже вирізняється з-поміж барвистих різдвяних пейзажів передмістя. Незважаючи на всю трагічність долі Едварда, фінал фільму все ж переконує, що надія є.

Читайте також:

Свято близько: 10 кращих пісень на Різдво

Найгарніші різдвяні вітрини універмагів світу

Новый год 2018 ·

Ще в розділі Кіно

Популярне