RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

5 кіношедеврів режисера Романа Поланскі

18 серпня 2020

Мало хто з режисерів мав більший вплив на сучасні фільми страхіть або артхаусні трилери, ніж Роман Поланскі. Теми його фільмів постійно варіюються, але майже всі вони зберігають один і той самий роздроблений світогляд, одне й те саме похмуро-абсурдистське почуття гумору з тим самим опертям на сильну гру. Фільми Поланскі одержимо досліджують теми божевілля, жаху й параної, можливо, у спробі вигнати власних демонів. Всі його роботи пронизують дух епохи гострим і тонким поглядом. Найкращі з його картин згадуємо в цьому матеріалі.

«Відраза», 1965
Катрин Денев в фильме «Отвращение», 1965Катрін Денев у фільмі «Відраза», 1965

Картина «Відраза» — це свого роду екскурс у психічне «розкладання» головної героїні Керол (Катрін Денев), викликаного внутрішнім презирством до всього живого, особливо чоловіків. Ця стрічка стала першою частиною «квартирної трилогії» — серії приголомшливих фільмів про глибини людської психіки. Показове й перевтілення Денев, яка за рік після ролі невинної Женев’єви в «Шербурзьких парасольках» постає як божевільна Керол. Мабуть, можна сміливо сказати, що тандем режисера й актриси перетворився на першокласний психологічний жах.

«Дитина Розмарі», 1968
Миа Фэрроу в фильме «Ребёнок Розмари», 1968Міа Ферроу у фільмі «Дитина Розмарі», 1968

«Дитина Розмарі» — фільм, з якого зародився сучасний горор. Геніальність стрічки починається з одного з найхитріших кастингів у кар’єрі Поланскі: дивовижна Міа Ферроу в ролі хворої, переляканої матері, Рут Гордон у ролі милої сатанинської сусідки й незалежної режисерки, а також Джон Кассаветіс як людина, що продає свою душу. Цей фільм — одна з найкраще втілених постанов Поланскі. Глядач ніби відчуває параною Розмарі, але водночас запитує себе, наскільки можна довіряти побаченому.

«Китайський квартал», 1974
Джек Николсон «Китайский квартал», 1974Джек Ніколсон у фільмі «Китайський квартал», 1974

Шедевр Романа Поланскі «Китайський квартал» став однією з наймістичніших картин в історії кіно. Джек Ніколсон грає приватного детектива Джейка Гіттеса, який за дорученням заможної жінки розслідує таємний роман її чоловіка-інженера. Незабаром він опиняється в епіцентрі скандалу, вплутаний у таємні схеми й махінації. Надзвичайно похмурий за сюжетом фільм «Китайський квартал» — один з найзахопливіших трилерів усіх часів.

«Мешканець», 1976
Роман Поланскі у фільмі «Мешканець», 1976

Тривожний фільм про стрімке падіння в глибини особистого пекла, з домішкою задушливої, параноїдальної атмосфери. Сором’язливий і стриманий головний герой, що працює в архіві, опиняється у квартирі, де чути нечіткі, моторошні звуки. З’являється відчуття того, що за вами спостерігають небагатослівні, нелюдські сусіди, і дедалі глибше почуття самотності, туги й безумства персонажа поступово охоплює й глядача, аж до кульмінації в останній сцені. Фільм «Мешканець», безсумнівно, можна вважати одним з найкращих у його жанрі.

«Піаніст», 2002
Эдриен Броуди в фильме «Пианист», 2002Едрієн Броуді у фільмі «Піаніст», 2002

Заснований на спогадах Владислава Шпільмана, що пережив Голокост, цей фільм оповідає про становище польських євреїв, коли нацисти вдерлися в їхню країну. Історії Голокосту завжди несамовиті, і «Піаніст» — один з тих фільмів, яким вдалося вловити й передати атмосферу цих трагічних подій. Також стрічка запам’яталася феноменальною грою Едрієна Броуді в ролі Шпільмана, за яку він отримав премію «Оскар».

кино ·

Ще в розділі Кіно

Популярне