Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

У Києві відкрили виставку номінантів премії Future Generation Art Prize

09 лютого 2019

Ввечері 8 лютого у вузьких коридорах-лабіринтах PinchukArtCentre було дуже тісно. Це тому, що в арт-центрі відкрилася виставка 21 номінанта на міжнародну премію Future Generation Art Prize – без перебільшення, одна з найважливіших виставок у Києві цього року. "Це свіжий погляд на майбутнє покоління митців", – влучно зазначив на відкритті Бьорн Гельдхоф, арт-директор PinchukArtCentre. Майбутнє, зважаючи на виставку, нас чекає складне.

Влада Ралко

"Археологія майбутнього", пошук своєї ідентичності, гендер, природа насильства, геополітика – лише деякі з досить гострих тем, які хвилюють номінантів Future Generation Art Prize. У PinchukArtCentre показують роботи 21 художника з 17 країн світу, географія широка – від Нігерії до Росії. Її представляє Таус Махачева з Дагестану з яскравим і жорстким проектом про агресію, якою наповнене наше щоденне спілкування зі світом. На відкритті у перформансі Таус взяли участь танцюристи з української групи Appache Crew.

Перформанс Таус Мухачевої

Велика частина учасників конкурсу створила свої роботи спеціально для Future Generation Art Prize і, що важливо, на основі українського контексту. Наприклад, локальні міські історії переглядає американський художник Деніел Тернер. Він створив скульптури по 400 кг кожна, для яких переплавив тонну старих металевих ліжок з Вінницької обласної психоневрологічної лікарні. Вигляд у скульптур Тернера – мінімалістичний і чистий, але можна тільки уявити, скільки доль та історій таяться за цими скульптурами.

 

Виставка працюватиме з 9 лютого до 7 квітня. 22 березня відбудеться церемонія нагородження, під час якої оголосять володаря головного призу.
 

Анна Звягінцева
Таус Мухачева

Фото: Марія Павлюк

выставка · искусство ·

Ще в розділі Арт

Популярне