RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Гід фестивалем Bouquet Kyiv Stage

09 серпня 2021

З 27 серпня по 2 вересня в «Софії Київській» вже вчетверте відбудеться фестиваль Bouquet Kyiv Stage. На нас чекають музичні колаборації, зіркові українські та іноземні виконавці, найкращі короткометражні фільми за 30 років незалежності України, барокові скульптури Пінзеля в стінах «Софії Київської», театр, балет, література.

Тема цьогорічного фестивалю — «Ми. Між минулим і майбутнім». Всі події будуть пов’язані з темою проживання часу, з минулим, сьогоденням і майбутнім. Розповідаємо про найцікавіші події.

Музика

Цього року заплановано 20 концертів, які охоплюють джаз, електроніку, класичну, сучасну камерну й симфонічну, експериментальну музику, концерти українських і закордонних виконавців та аудіовізуальні перформанси. Відкриється фестиваль синтетичним дійством «Пінзель — Животков. Поєднані музикою», присвяченим художникам Йоганну Пінзелю й Олександру Животкову, у виконанні дитячого хору «Щедрик» та Антона Дегтярьова, музиканта електронного дуету Ptakh_Jung.

«Відеопроєкції барокового Йоганна-Георга Пінзеля поєднуються з роботами сучасного Олександра Животкова і глядач відчує, як скульптура перетворюється на щось зовсім протилежне — щось дуже пластичне, з невагомою фактурою. І такою ж легкою буде музика», — розповідає кураторка музичного напряму Любов Морозова.

Серед прем’єр і спецпроєктів, які обов’язково варто почути, — аудіовізуальний проєкт Алли Загайкевич «Місто», що досліджує київський футуризм 20-х років XX сторіччя і поєднує в собі електроніку з відеоартом. Також це музично-візуальний перформанс «Босоногі Боги» на музику Сергія Пілютикова, присвячений художникові Олександру Дубовику, який цього року святкує своє 90-річчя. У межах спеціальної програми «Присвята Данте» культовий український композитор Валентин Сильвестров представить новий цикл на тексти дантівського «Раю» з «Божественної комедії». Це буде українська прем’єра нових творів композитора.

Ще одна цікава подія — музично-поетична програма Наталії Половинки «Барвінський. Повернення в Україну»; концертна програма у виконанні видатного італійського піаніста Лівіо Мінарфі й неперевершеної акордеоністки Євгенії Черкезової. Ще один цікавий концерт поєднає музику етнотріо «Сон сови» й тексти Юрія Андруховича в програмі «Коханці Ю».

Серед іноземних гостей — зірковий ізраїльський мандолініст, переможець «Ґреммі» Аві Авіталь, який виступить разом з Тетяною Калініченко і New Era Orchestra. А польський гурт Andrzej Jagodzinski Trio зіграє Шопена в джазовій обробці.

Можна буде побачити на фестивалі й балет. Музику до балету «Дзеркало, Сни або маленьке життя» написала Вікторія Польова. «Це — щоденник, сповідь, спостереження за тим, як прожитий час життя перетворюється на музичний текст, щоб потім знову „олюднитися“ через пластику тіла й світла», — розповідає композиторка. Виконавці — артисти Національного академічного театру опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка Юлія Москаленко, Михайло Дробот і Микита Сухоруков.

Завершить фестиваль перформанс Федора Возіанова «Заручена з часом». Це презентація концептуальної колекції одягу, що супроводжуватиметься мінімалістичною музикою у виконанні перкусіоніста Дмитра Ульянова та скрипальки Олександри Васильєвої, а також хору «Щедрик».

Кіно

У фокусі фестивалю — короткометражне українське кіно. Будуть і сюрпризи — серію рідкісних картин, які зберігаються тільки на плівках у фондах, оцифрують спеціально для фестивалю. Зокрема, можна буде побачити такі фільми: «Ядерні відходи» Мирослава Слабошпицького, «Пейзаж. Портрет. Натюрморт» Сергія Буковського, «Отроцтво» Дмитра Сухолиткого-Собчука, «Помин» Ірини Цілик, «Не менше 50 кг» Марини Артеменко, «Мандрагора» Марисі Нікітюк, «Старі люди» Валентина і Максима Васяновичів.

«Помин»
Література

У межах літературної програми відбудеться шість подій — п’ять бесід з письменниками й читання в межах спецпрограми «Посвята Данте». Серед учасників літпрограми — Олег Сенцов, Тамара Горіха Зерня, Петро Яценко, Олена Герасим’юк.

Візуальна програма

Візуальна програма буде представлена ​​виставкою «Катарсис», що поєднує дерев’яні скульптури знаменитого художника Йоганна-Георга Пінзеля, його учня Франциска Олендського і сучасного художника Олександра Животкова. Виставка відкриється в «Софії Київській» 11 серпня і триватиме до 5 лютого.

Театр

Цього року на фестивалі відбудеться прем’єра спектаклю «Говорить Софія» режисерки Тамари Трунової. «Це нічна подорож з примарами минулого. Спроба через історичні постаті усвідомити сьогодення. На сцені просто неба зустрінуться знакові жінки України, які зазвичай залишалися в тіні чоловіків. Про що говорить і про що мовчить жінка з 960 по 2021 роки?» — розповідає про свою виставу Тамара Трунова.

Ще в розділі Арт

Популярне