Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

3 цікаві факти про Михайла Баришникова

27 січня 2022

27 січня 74 роки виповнюється зірці світового балету Михайлу Баришникову. У день народження танцівника vogue.ua розповідає цікаві факти з його біографії.

Михайло Баришников
Баришников/Бродський

Михайло Баришников був одним з найкращих приятелів російського класика Йосипа Бродського. Вони познайомилися в Нью-Йорку в 1970-х роках. Поет присвятив танцівникові чимало віршів, серед яких – «Классический балет есть замок красоты…» і «Раньше мы поливали газон из лейки…». Уже в 1980-х вони разом з літературознавцем Романом Капланом відкрили на Манхеттені ресторан «Російський самовар». Каплан згадував: «Не було грошей. Повна розруха, все було жахливо. Я не спав ночами. Включив радіо: о шостій ранку оголосили, що Бродський став лауреатом Нобелівської премії. Тоді я і подзвонив Йосипу, кажу: «Ти тепер багатий...». Боявся, що якщо позичити у нього, то віддати не зможу. Запропонував партнерство. Бродський зв'язався з Мішею Баришниковим. Так ми всі і стали співвласниками». Баришников вклав у ресторан накопичені від виступів гроші.

Йосип Бродський і Михайло Баришников
Мистецтво

Згодом «Російський самовар» став не просто рестораном, а одним з головних центрів російськомовної культури в США. Це місце поєднувало в собі клуб, музей і виставковий простір.

Михайло Баришников та Джессіка Ленґ

Не дивно, що місце з часом набуло такого культурного значення, адже Баришников – відомий колекціонер живопису, до того ж він і сам – фотограф зі стажем. Виставки його робіт проводили різні музеї. 

Михайло Баришников

2005 року Михайло відкрив Центр мистецтв Баришникова (Baryshnikov Arts Center) у Нью-Йорку. Це фонд і художній комплекс, який надає простір і виробничі приміщення для танців, музики, театру, кіно і образотворчого мистецтва.

Кіно
Сара Джессіка Паркер і Михайло Баришников у серіалі «Секс і місто»

За свою кар'єру Баришников регулярно з'являвся як на телебаченні, так і на великому екрані. Його дебют у кіно, який відбувся 1978 року в стрічці «Поворотний пункт», одразу приніс танцівникові номінації на премії «Оскар» і «Золотий глобус» у категорії «Найкраща чоловіча роль другого плану». Михайло – багаторазовий лауреат премії «Еммі», яку він отримав за участь у телепередачах і за фільм «Баришников на Бродвеї», де знявся з Лайзою Міннеллі. Одним з найвідоміших проєктів, в якому з'явився Михайло, був культовий серіал «Секс і місто» (6 сезон). Він виконав роль художника Александра Петровського, з яким зав'язалися романтичні стосунки у головної героїні Керрі Бредшоу.

балет ·

Ще в розділі ART

Популярне