RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Голити чи не голити – ось у чому питання

09 серпня 2019

Модель і акторка Емілі Ратаковскі відома своїми сексуальними і провокаційними образами на червоних доріжках і в Instagram, але цього разу вона привернула увагу відвертим есеєм для американського Harper's Bazaar, у якому розмірковує про права жінок бути звабливими і мати такий вигляд, який їм хочеться. Цей текст супроводжує фотографія, на якій модель зображена з неголеними пахвами.
 

Суперечка в соціальних мережах, пов'язана з питанням жіночої епіляції, виникла палка. Згадуємо текст Олександри Камінської про full bush і зв'язок епіляції з фемінізмом.

Карла Бруні на показі Vivienne Westwood, 1994

Поки Александра Марцелла (модель, яка вирішила відмовитися від епіляції) роздає інтерв’ю виданням рівня американського Allure і Dazed Digital, гейтери заповнюють її Instagram. Александру називають активісткою феміністичного руху. Хоча все, що вона робить, – це селфі без макіяжу. Чого вона не робить – цікавіше: вона не позбавляється волосся на тілі і не приймає сексуальних поз перед об’єктивом. В Україні тільки одна модель ризикнула наслідувати її приклад. Епізод залишився епізодом, а у вустах суспільства перетворився на скандал.

Full bush (або мода на первозданну красу в зоні бікіні) – не останнє слово в естетиці жіночого тіла. До чоловічого тіла тренд не повертається – мабуть тому, що і не був потрібен. І світ більше звик акцентувати на жінці, як на носії клейма краси і зразку норми. Саме тому ми у повній безпеці. Пухнасті ноги, недоторкані бритвою пахви і лінії бікіні, які не бачили лазерної епіляції, навряд чи завоюють пляжі СНГ. І тут можна розслаблятися чи лютувати, але світові тренди, що стосуються волосся на тілі, нас майже не торкаються.

Нас багато років вчили, який вигляд слід мати дівчині. Довге волосся продовжує залишатися most wanted, бо чоловікам казали, що це важливо, а дівчина повинна бути «обличчям» бренду самця. Тому підбори, тонкі ноги, м’які локони – «все довге». І до інших варіантів суспільство не готове, не зараз точно. Жінка просто не може бути вільною від очікувань.

Як би не хотілося орієнтуватися на модну хвилю, але секс все ще продає – і не важливо, що продає саме сексуальний контекст, а не товар, на якому зображене гаряче тіло. З реклами користувачі й справді запам’ятають дівчину. Не назву магазину чи марку товару, чи розмір знижки. Тільки розмір грудей. Патріархат висуває вимоги, яким простіше відповідати, аніж ні. Якщо товар не куплять, вижити буде дуже складно. Я розумію тих, хто грає за західними правилами, моя повага для тих, хто знаходить сили суперечити нормі.

Але є й хороші новини. Якщо копати трохи глибше, світ не такий вже й строгий. Мене оточують десятки пар, де партнери не надають список очікувань та вимог до жінки. Не роблять гримаси від слова «феміністка» і навіть не збираються дискримінувати за наявністю сукні. Десятки чудових чоловіків можуть тижнями не зауважувати, чи голені ноги у жінки чи подруги. Не тому, що байдуже, хоча так – їм справді наплювати, наскільки їхні дівчата сьогодні відповідають картинкам з чоловічих журналів. Тому що є життя, а є історії про нього.

Цінність людини в стосунках вимірюється зазвичай цінністю особистості. І щаслива особистість у парі – завжди приємніше, ніж невротики, які ретельно стежать за рівними планками на прокрустовому ложі. Можна було б звично перевести тему тут на предмет "так давайте і не митися", але ми говоримо про нормальних дорослих людей, які здатні відрізняти необхідність і відповідність громадському запиту. І якщо чоловік вимагає, щоб жінка неодмінно носила підбори і сукні, щоб хвалитися дружиною – що ж, сподіваюся, вони обидва в цьому щасливі.

Якщо жінка щаслива, коли не напружується з приводу гоління, не любить страждати під час епіляції і не воліє бути схожою на Барбі в деталях – це її право. Таке ж буденне, як чистити зуби, щоб не ходити до стоматолога частіше, ніж зазвичай. Таке ж, як не вимагати відповідності примарній досконалості від інших. Хоча б тому, що є тренди, а є щастя, в тому числі, бути собою. А між щастям і трендами немає зв'язку.

Більше краси Instagram @vogueua_beauty

Ще в розділі Догляд за тілом

Популярне