Голити чи не голити - ось у чому питання

18 березня 2018

Відмову від епіляції взагалі та моду на full bush у суспільстві тепер прийнято асоціювати з фемінізмом. Олександра Камінська розмірковує, чи стане тренд новою хвилею в Україні.

Поки Александра Марцелла (модель, яка вирішила відмовитися від епіляції) роздає інтерв’ю виданням рівня американського Allure і dazeddigital, гейтери заповнюють її Instagram. Александру називають активісткою феміністичного руху. Хоча все, що вона робить – це селфі без макіяжу. Чого вона не робить – ще цікавіше: вона не позбавляється від волосся на тілі і не приймає сексуальних поз перед об’єктивом. В Україні тільки одна модель ризикнула наслідувати її. Епізод залишився епізодом, а у вустах суспільства перетворився у скандал.

Full bush (або мода на первозданну красу в зоні бікіні) -не останнє слово в естетиці жіночого тіла. До чоловічого тіла тренд не повертається – мабуть, тому, що і не був потрібен. Так і світ більше звик акцентувати на жінці, як на носії клейма краси і відповідності нормі. Саме тому ми у повній безпеці. Пушисті ноги, недоторкані бритвою пахви і лінії бікіні, які не бачили лазерної епіляції навряд завоюють пляжі СНГ. І тут можна розслаблятися чи лютувати, але світові тренди, що стосуються волосся на тілі нас майже не зачіпають.

Нас багато років вчили, який вигляд повинна мати дівчина. Довге волосся продовжує залишатися most wanted, тому що чоловікам казали, що це важливо, а дівчина повинна бути «обличчям» бренду самця. Тому підбори, тонкі ноги, м’які локони – «все довге». І до інших варіантів суспільство просто не готове, не зараз точно. Жінка просто не може бути вільною від очікувань.

Як би не хотілося орієнтуватися но модну хвилю, але секс все ще продає – і не важливо, що продає саме сексуальний контекст, а не товар, на якому зображее сексі-тіло. З реклами користувачі й справді запам’ятають дівчину. Не назву магазину, чи марку товару, чи розмір знижки. Тільки розмір грудей. Патріархат висуває вимоги, яким простіше відповідати, аніж ні. Якщо товар не куплять, вижити буде дуже складно. Я розумію тих, хто грає за західними правилами, моя повага для тих, хто знаходить сили суперечити нормі.

Але є й хороші новини. Якщо копати трохи глибше, світ не такий вже й строгий. Мене оточують десятки пар, де партнери не надають список очікувань та вимог до жінки. Не роблять гримаси від слова «феміністка» і навіть не збираються дискримінувати за наявнісю сукні. Десятки прекрасних чоловіків можуть тижнями не помічати, чи голені ноги у жінки чи подруги. Не тому що байдуже, хоча та – їм справді наплювати, наскільки їхні дівчата сьогодні відповідають картинкам з чоловічих журналів. Тому що є життя, а є історії про нього.

Цінність людини в стосунках вимірюється зазвичай цінністю особистості. І щаслива особистість в парі завжди приємніше, ніж невротики, які ретельно стежать за рівними планками на прокрустовому ложі. Можна було б звично перевести тему тут на предмет "так давайте і не митися", але ми говоримо про нормальних дорослих людей, які здатні відрізняти необхідність і відповідність громадському запиту. І якщо чоловік вимагає, щоб жінка неодмінно носила підбори і сукні, щоб хвалитися дружиною - що ж, сподіваюся, вони обидва в цьому щасливі.

Якщо жінка щаслива, коли не напружується з приводу гоління, не любить страждати під час епіляції і не вважає за необхідне бути схожою на Барбі в деталях - це її право. Таке ж буденне, як чистити зуби, щоб не ходити до стоматолога частіше, ніж звичайно. Таке ж, як не вимагати відповідності примарній досконалості від інших. Хоча б тому що є тренди, а є щастя, в тому числі, бути собою. А між щастям і трендами немає зв'язку.

Більше краси - Instagram @vogueua_beauty

Читайте також:

Секс за останньою модою: головні секс-тренди 2018

Навіщо ходити на чоловічий і жіночий стриптиз

секс ·

Ще в розділі Догляд за тілом

Популярне