Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Афродизіак у флаконі: 16 найсексуальніших ароматів

17 лютого 2022

Парфум — найважливіший фінальний штрих будь-якого ансамблю. І цьому є наукове пояснення: частина нашого мозку, що обробляє запахи, міститься поруч із тією частиною, де зберігаються спогади. Тому аромат може викликати бентежні почуття ностальгії про випадкову зустріч або слугувати нагадуванням про колишнього коханця.

«Запах — це первісне почуття, — каже парфумер Франсіс Куркджан, чий аромат Baccarat Rouge 540 належить до категорії найсексуальніших ароматів. — Це також найінстинктивніше з п’яти наших почуттів. Запахи безпосередньо звертаються до емоційної частини мозку, минаючи фільтр свідомого мислення, і взаємодіють з нашими прихованими емоціями, спогадами або травмами. Запахи мають величезне значення у свідомому або несвідомому визначенні нашої поведінки». Простіше кажучи, коли ми відчуваємо запах чогось, що нам подобається, — ми хочемо цього більше. І хоча романтика пов’язана не тільки з прекрасними ароматами, вони, безумовно, відіграють набагато більшу роль, ніж ви можете собі уявити.

Саме тому варто підібрати парфуми, які дадуть вам змогу почуватися впевнено й сексуально, — певний аромат-афродизіак. Хоча жоден запах не може бути до вподоби кожному: ми всі зростаємо під впливом різних чинників і спогадів, які визначають наші вподобання. Але є деякі ноти, що нерозривно пов’язані з мистецтвом спокуси.

Крістофер Ю, експерт з ароматів і співзасновник компанії Ostens, зазначає, що різні культури також традиційно вважають різні аромати сексуальними. «До 2000 року рідко хто за межами Близького Сходу знав про аромат уда, а нині в західній культурі він широко сприймається як сексуальний, — каже експерт. — Водночас в азійських культурах він часто вважається занадто сильним, а отже вульгарним».

Куркджан згоден з цим, заявляючи, що «сексуальність уже не та, що була 20 років тому». Це всеосяжна тема у сфері краси, моди й культури. Пам’ятаєте скандальну кампанію Тома Форда для Gucci у 2003 році, коли на лобку моделі було майстерно виголено логотип бренду? Тоді такі кампейни вважалися провокаційними та неймовірно сексуальними. Нині ж тенденції в б’юті-індустрії більше спрямовані на стриману привабливість.

Перераховуючи фруктові, гурманські, солодкі ноти, які «стали популярними за останні 20 років», Куркджан також відзначає зростання попиту на аромати з нотами уда в останнє десятиліття. «Сексуальність — це щось дуже особисте, але ви завжди можете перейти від традиційних сексуальних нот (мускус, ваніль, теплі й чуттєві ноти) до нетрадиційних, як-от дерево і ладан, — додає він. — Для мене сексуальність — це радше ставлення, принадність, а чуттєвою її робить те, як ви носите аромат. Насправді це історія про впевненість у своїй жіночності (або мужності) — це стан душі».

Одні з найспокусливіших ароматів — дивіться у нашій добірці.

Tom Ford Rose De Russie
1 / 16Tom Ford Rose De Russie
Dior Pure Poison Eau de Parfum
2 / 16Dior Pure Poison Eau de Parfum
Estée Lauder Sensuous Stars Eau de Parfum
3 / 16Estée Lauder Sensuous Stars Eau de Parfum
Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540
4 / 16Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540
Serge Lutens A La Nuit
5 / 16Serge Lutens A La Nuit
Kilian Love, Don’t Be Shy Extreme Parfum
6 / 16Kilian Love, Don’t Be Shy Extreme Parfum
D.S. & Durga Notorious Oud Eau de Parfum
7 / 16D.S. & Durga Notorious Oud Eau de Parfum
Frederic Malle French Lover Cologne
8 / 16Frederic Malle French Lover Cologne
Guerlain Spiritueuse Double Vanille Eau de Parfum
9 / 16Guerlain Spiritueuse Double Vanille Eau de Parfum
Ostens Jasmine Absolute Eau de Parfum
10 / 16Ostens Jasmine Absolute Eau de Parfum
Chanel No 5 Eau de Parfum
11 / 16Chanel No 5 Eau de Parfum
Kiehl’s Musk Eau de Toilette
12 / 16Kiehl’s Musk Eau de Toilette
Robert Piguet Parfums Fracas Eau de Parfum
13 / 16Robert Piguet Parfums Fracas Eau de Parfum
Escentric Molecules 01
14 / 16Escentric Molecules 01
Vilhelm Parfumerie Smoke Show Eau de Parfum
15 / 16Vilhelm Parfumerie Smoke Show Eau de Parfum
Diptyque Fleur de Peau Eau de Parfum
16 / 16Diptyque Fleur de Peau Eau de Parfum

Текст: Hannah Coates
За матеріалами vogue.co.uk

парфум · ароматы ·

Ще в розділі PERFUMES

Популярне